Ikimokyklinis ugdymas teikiamas vaikams  nuo 1 metų iki 5 (6) metų, kol vaikui bus pradėtas teikti priešmokyklinis ugdymas. Ikimokyklinio amžiaus vaikai ugdomi pagal vaikų lopšelio – darželio “Nykštukas” patvirtintą ugdymo programą (plačiau – darželio programa22-25 ) ir pagal parengtą metinį grupės ugdomosios veiklos planą.

Veiklos vaikams organizuojamos pagal vaikų amžių, gebėjimus, 2 savaičių laikotarpiui, taikant AUM (alternatyvų ugdymo metodą).

Vaikai ugdomi patirtiniu ir steam metodu, lavinant vaikų gebėjimus gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos kontekste, keliant iššūkius, hipotezes, ieškant atsakymų į klausimus, problemų sprendimų,  bendradarbiaujant, dirbant grupelėmis,  taikant inovacijas, skaitmenines technologijas ir kt.

Vaikų pasiekimai ir pažanga vertinami  pagal 18 pasiekimų sričių el. dienyne “Mūsų darželis”.

Pažintis su ežiuku

2023 metų rugsėjo 13 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ „Voveryčių“ grupės vaikai, kol dar tokios šiltos rudens dienos, eidami tvarkyti basakojų tako, sutiko ypatingą darželio sodo gyventoją – ežiuką. Vaikų nuostabą ir džiaugsmą nustelbė noras ežiuką paglostyti, paliesti, viską apie jį sužinoti. Todėl kilo daug klausimų, į kuriuos ieškojo atsakymų. Net namelį jam surado. Vaikai tikisi, kad čia jis užsibus ilgiau ir visi galės džiaugtis ežiuko draugija, sužinos, kaip juo rūpintis ir jam nepakenkti.

Darželio sodo gėrybės

2023 metų rugpjūčio  31 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ vaikai  rinko darželio sode sunokusias gėrybes.  Šią vasarą ypač džiugina užaugusios ir sunokusios avietės. Mūsų įstaiga skiria didelį dėmesį sveikai mitybai ir gyvensenai ir skatiname, kad vaikai patys savo darbu prisidėtų prie vaisių, uogų auginimo, priežiūros. Prieš keletą metų kartu su vaikais kurtas ir sodintas labirintas kaip reikiant suvešėjo ir kviečia ne tik po jį pasivaikščioti, bet ir prisirinkti prisirpusių aviečių. Vaikai turi daug žinių apie jų naudą sveikatai ir noriai šias uogas renkasi vietoj saldumynų. Na, o visai šalia uogų labirinto auga puikus sodas, kuriame kasmet vaikai smaguriauja obuoliais. Ugdytiniai supranta, kad tai yra sveikas, skanus ir gaivus užkandis. Tad darželyje vasara ne tik smagi, bet ir „skani“ bei sveika.

  

Praktinės skubios pagalbos pamokos

2023 metų birželio 26 dieną Ukmergės vaikų l/d ,,Nykštukas“ ikimokyklinukai, kartu su  ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vida Čepiene bei padėjėjomis Asta ir Mingaile, lankėsi miesto ligoninės Hibridinėje klasėje, kurioje vyko edukacija ,,Praktinės skubios pagalbos pamokos“. Prieš išvyką visi aptarė, kaip elgtis gatvėje, viešajame transporte bei viešose vietose. Daugeliui vaikų vykti į ligoninę miesto autobusu buvo nauja patirtis, važiavo juo pirmą kartą. Ligoninėje dirbanti slaugytoja vaikams pristatė defibriliatorių, paaiškino, kam jis reikalingas, parodė, kaip tinkamai juo naudotis. Visi turėjo galimybę atlikti gaivinimo veiksmus su manekenu. Vaikams iškilo daugybė klausimų ir pastebėjimų, jiems tai buvo pirmos pagalbos teikimo pradžiamokslis. Išvyką vainikavo veiklos aptarimas prie ligoninės fontano ir, žinoma, atsigaivinimas skaniais ledais.