Velykinis spektaklis „Pasakų knygą atvertus“

Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ balandžio 5 d. praūžė vaikų Velykėlės. Su džiaugsmu vaikai atskubėjo į Velykinį spektaklį „Pasakų knygą atvertus“ , kur jų laukė daug gerų įspūdžių, linksmų veikėjų, dainelių ir žaidimų. Po spektaklio visi vaikai greitai paliko salę, nes Velykė su kiškiais grupėse išbarstė dovanėles, kurias reikėjo surasti. O spektaklio mylimiausi veikėjai sugulė į vaikų piešinėlius.

Interact klubo apsilankymas

Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ ugdytinius aplankė Ukmergės Interact klubo nariai, A. Smetonos gimnazistai – kiškiai: Vakarė, Sidas, Vincenta (buvę mūsų darželio ugdytiniai), Urtė ir Ugnė. Jie pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis, vaikus užėmė įdomiomis veiklomis, kartu žaidė ir linksmai leido laiką. Priešmokyklinukai turėjo gimnazistams daug klausimų apie mokyklą. Laikas prabėgo greitai ir turiningai. Už tai dėkojame aktyviam, bendruomeniškam jaunimui.

Inovacijų konkursas „Draugystės tiltai“

Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ ir Senamiesčio progimnazijos bendra komanda „Senamiesčio Nykštukai“ kovo 27 dieną inovacijų konkurse „Draugystės tiltai“ pristatė projektą „Dviračių takais į draugystę“. Komanda kruopščiai ir atsakingai kūrė, dirbo ties šiuo projektu. Gimė daug ir įdomių idėjų. Naudinga buvo išgirsti ir kitų mokyklų projektų pristatymus. Ir nors „Senamiesčio Nykštukai“ konkurso nelaimėjo, bet laimėjo gerą nuotaiką puikioje abiejų mokyklų bendrystėje. Buvo nuspręsta bendradarbiavimą dėl savo pateiktos idėjos tęsti. O draugystę ir komandų formavimą sutvirtinti baigiantis mokslo metams Skautų slėnyje.

Pasaulinė vandens diena

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Butiškienė sukvietė visus į salę paminėti Pasaulinę vandens dieną. Renginio metu ji su vaikais kalbėjo apie vandens naudą ir poreikį žmonėms bei gamtai. Visi kartu žiūrėjo filmuką apie vandenį, klausėsi įvairių garsų ir bandė juos atspėti, patys išgavo vandens garsus su muzikos instrumentais. Po to ragavo įvairių rūšių vandenį, rinko, koks skaniausias, sveikiausias. Savo pagamintais lašeliais papuošė debesėlius. Svarbiausia, papildė jau turimas žinias apie vandens naudą, apie tai, kodėl ir kaip turime jį taupyti, saugoti ir neteršti.

„Žaliasis raštingumas“

Priešmokyklinių „Gudručių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai jau ne pirmą kartą atsiliepė į didžiausios licencijuotos pakuočių atliekų tvarkymo organizacijos Lietuvoje „Žaliasis taškas“ kvietimą prisijungti prie nuotolinių edukacijų ciklo „Žaliasis raštingumas“. Šį kartą vyko kūrybinės dirbtuvės „Įdomioji ekologija“, skirtos žemės dienai paminėti. Vaikai iš tetrapakų pasigamino dėžutes ir jose sėjo petražoles, krapus, svogūnų ir česnakų laiškus. Priešmokyklinukai džiaugiasi galimybėmis dalyvauti tokiose pamokėlėse ir tikisi, kad dar ne kartą jose susitiks bei gyvens mylėdami ir tausodami aplinką.

Amatų savaitė

Kovo 4-15 d. Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ ugdytiniai kartu su visa bendruomene tradicinę Kaziuko šventę iškeitė į amatų savaitę. Jos metu vaikai turėjo galimybę susipažinti su amatininkų darbais, pačiupinėti ir išbandyti senovinius rakandus, kurie eksponuojami darželio koridoriuje. Vaikai veiklų metu pabuvojo puodžiais, rišėjais, pynėjais, kalviais. Gamino įvairiausius rankdarbius, klausėsi pasakų, eilėraščių, dainelių, pasakojimų apie amatininkų darbus, aktyviai bendravo su kitų grupių vaikais, plėtė savo žodyną naujais žodžiais bei terminais. Vaikų kūrybiniai darbai ir senoviniai rakandai eksponuojami įstaigos vidaus erdvėse, kuriais bendruomenės nariai gali grožėtis, liesti, išbandyti.

Konferencija „Mokytojai herojai: kas padeda pedagogui augti?“

Mokytojos Lina Tylūnienė, Rita Jakienė, Aušra Danielienė ir Sonata Liogienė dalyvavo Tarptautinėje mokslinėje – praktinėje konferencijoje, skirtoje ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams „Mokytojai herojai: kas padeda pedagogui augti?“ Ši konferencija kovo 14 dieną vyko Vilniuje, o kovo 15 dieną – Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto švietimo akademijoje. Pagrindinį pranešimą skaitė Jan Peeters, Belgijos universiteto Ankstyvojo ugdymo inovacijų centro – AUP tarptautinio mokslinio tyrimų ir inovacijų centro įkūrėjas, švietimo politikos mokslinių tyrimų ir rėmimo ekspertas. Daug naudingos informacijos pateikė ir kiti pranešėjai: Jolanta Navickaitė, Ona Monkevičienė, Milda Brėdikytė ir kiti. Praktinėje dalyje, dirbdamos pogrupiuose, turėjome galimybę užduotis atlikti praktiškai. Pasisėmusios naujos patirties būtinai pasidalinsime su kolegėmis.

“Kodėlčiukų” viktorina

Vyresnieji „Drugelių“ grupės vaikai ir priešmokyklinės „Gudručių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės šiandieną atvyko į raidžių namus, į „Kodėlčiukų“ viktoriną, skirtą Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Čia juos pasitiko pabėgusios raidės. Visi dalyviai turėjo užsirašyti savo vardus, iš raidžių išdėlioti grupių pavadinimus. Pabėgusios raidės buvo paruošusios vaikams įdomių užduotėlių: vaikai stengėsi įminti mįsles, užbaiginėjo patarles, sudarinėjo sudurtinius žodžius, galvojo pateiktiems žodžiams antonimus, dalyvavo raidžių estafetėse, dainavo garsų daineles. O viktorina baigėsi kryžiažodžių sprendimu ir žinoma, apdovanojimais.

Kelionė į Birštoną

Dar pernai, Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ bendruomenė, dalyvaudama inovacijų dirbtuvių konkurse vienbalsiai sutarė, jog darbuotojoms taip pat labai svarbu kokybiškai pailsėti, palengvinti savo kasdienę rutiną, nes tai turi įtakos mūsų nuotaikai, motyvacijai ir bendrai gyvenimo kokybei. Tad, vasario 23-25 dienomis, Sonatos Liogienės suburtos, vykome į Birštoną, kur apsistojome „Royal Spa Residence“. Visas laikas buvo turiningai suplanuotas. Šeštadienio rytą susitikome su gide, kuri mus pakvietė į pažintinę ekskursiją po Birštoną. Birštonas – tai unikalus kurortas, įsikūręs pačiame šalies viduryje, vaizdingo kraštovaizdžio apsuptyje, Nemuno kilpose. Gidė pasakojo apie pasaulinio pripažinimo sulaukusį natūralų mineralinį vandenį, kurį galėjome ragauti, gydomosiomis savybėmis pasižymintį purvą. Miestas garsėja unikalia Kneipo filosofija. Kneipo terapijos sodas, įrengtas pačiame kurorto centre, buvo kuriamas remiantis vokiečių dvasininko Sebastiano Kneipo sveikatinimo filosofija. Šiuo taku perėjo ir mūsų drąsiausios kolegės. Po to grožėjomės Birštono Nemuno krantine. Gidė atkreipė mūsų dėmesį į Birštono kurhauzą – tai vienas iš nedaugelio išlikusių tokio tipo pastatų Lietuvoje, įtrauktas į architektūros paveldo objektų sąrašą. Aplankytas ir analogų Lietuvoje neturintis mineralinio vandens garinimo bokštas „Druskupis“( žiemą jis neveikia). Užkopėme ir į Aukščiausią Lietuvoje Birštono apžvalgos bokštą (aukštis – net 55 metrai!). Iš jo apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabi kurorto panorama ir Nemuno kilpa. Net nepastebėjome, kaip žingsniamačiai parodė, kad praėjome 15 kilometrų. Lengvą nuovargį kaip ranka nuėmė karštos pirtys, pasiplaukiojimai baseine, masažai. O puikūs vakaro pasisėdėjimai, pokalbiai, stalo žaidimai dar labiau atpalaidavo, leido užmiršti rūpesčius ir pailsėti.

Ši kelionė mums padėjo atitrūkti nuo darbinės aplinkos ir leisti sau „persikrauti“ . O tai ne tik gerai, bet ir absoliučiai būtina norint sumažinti stresą, susigrąžinti motyvaciją, pagerinti produktyvumą ir sprendimų priėmimo procesą. Galiausiai, į viską pažiūrėti naujomis akimis.

 
Angeliukų  kūrybos dirbtuvėlės 
 
2023 metų gruodžio 6 dieną , Ukmergės vaikų  l/d „Nykštukas“ bendruomenės nariai rinkosi į kūrybines dirbtuvėles „Sukurk angeliuką“. Tai pats pirmasis etapas bendro įstaigos projekto, kurį iniciavo mokytoja Vitalija Akstinavičiūtė: sukurti eglučių kiemelį pagal S. Neries eiliuotą „Senelės pasaką“.
Šių dirbtuvėlių metu iš atneštų jau nebenaudojamų kaklaraiščių dalyviai gamino angelus. Jie skirti papuošti pagrindinę kiemelio eglutę. Prie šių darbų prisijungė ir tėveliai su vaikais, jie parūpino dirbtuvėlėms kaklaraiščių. Smagu, kad tokie prieškalėdiniai darbai jau tapo tradicija mūsų bendruomenėje, kuri visas suburia bendrai veiklai, pašnekesiams, dar labiau suartina.
    
 
Draugo diena darželyje
 
2023 metų  lapkričio 29 dieną  vaikai ir bendruomenės nariai paminėjo DRAUGO DIENĄ. Šiai dienai vaikai pradėjo ruoštis iš anksto. Visas grupes aplankė Boružėlė ir atnešė knygų apie draugystę. Vaikai su mokytojomis  visą savaitę jas skaitė, aptarė, keitėsi, kalbėjosi apie draugus, draugystę ir jos svarbą kiekvienam. Taip pat visą savaitę vaikams buvo pasiūlyta daug įvairiausių kūrybinių veiklų – jie vėrė, kūrė draugystės apyrankes, „rašė“  laiškus, piešė draugystės medį, piešė savo draugų portretus. Draugo dieną vyresnieji vaikai aplankė mažesniuosius darželio draugus, kartu žaidė, pramogavo, po to apsikeitė apyrankėmis. Kiek džiaugsmo buvo mažesniesiems sulaukus svečių. O smagiausia buvo visiems dalyvauti bendroje diskotekoje. Jos metu nuotaikinga muzika visus sukvietė žaisti, šokti ir linksmintis. Labai maloni staigmena – ,,Draugo dienos kavinė”, kuri buvo įkurta darželio bendruomenei. Čia visos galėjo pasibūti, pasikalbėti, išgerti kavos ar arbatos, suvalgyti pyragėlį. Gera nuotaika ir šypsenos dar ilgai neišblėso nuo veidų. Tikimės, kad draugystė visus lydės kiekvieną dieną.
 
 
 
Padėko renginys “Ačiū tau” bendruomenės nariams
 
2023 metų Lapkričio 15 dieną Ukmergės vaikų l/d ,,Nykštukas” vyko padėkos renginys ,,Ačiū tau”, skirtas padėkoti bendruomenės nariams: mokytojų padėjėjoms, buhalterei, sekretorei, ūkvedei, virtuvės darbuotojams, kiemsargei, darbininkui ir kitiems dirbantiems įstaigoje. Direktorė ir renginio organizatorės dėkojo už profesionalų darbą, kiekvieno indėlį į gerovės kūrimą ir puoselėjimą. Skambėjo padėkos žodžiai, vaikų dainelės ir jų muzikinis pasirodymas su dūdelėmis. Taip pat renginio dalyviai buvo pakviesti padainuoti ir pašokti kartu su vaikais, pažaisti muzikinį žaidimą su meninio ugdymo pedagoge, nupiešti kolegai ant nugarų piešinuką. Visiems dalyviams įteiktos smagios nominacijos ir simbolinės dovanėlės. Ačiū, kad esate su mumis.
 
 
 
 
 Šventė “Spalvingas ruduo”
 
2023 metų Spalio 31 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas vyko šventė “Spalvingas ruduo“. Vaikus aplankė Rudenėlis ir jo draugai –  Obuolys bei Kopūstas, jie klausinėjo vaikų apie rudenį ir jo gėrybes, obuolys uždavė mįsles vaikams, o Kopūstas priminė, kad vaisius ir daržoves valgyti sveika ir supažindino vaikus su savo broliais: pekino ir mėlynuoju kopūstais. Kadangi oras nelepino, vaikų laukė iš anksto darželio viduje esančiose erdvėse paruoštos įvairios užduotys. Rudenėlis kvietė vaikus pašokti ir pažaisti ritminius žaidimus. Obuolys su vaikais sprendė kryžiažodžius ir iš gamtinės medžiagos dėliojo kortelėse pavaizduotus paveiksliukus. Kopūstas paruošė įvairias estafetes. Įveikus visas užduotis, vaikų laukė džiovintų vaisių dovanos.
 
  
 
Renginys “Obuoliukai – obuoliai”
 
2023 metų spalio 21 dieną Ukmergės vaikų l/d ,,Nykštukas”  vyko  akcija ,,Obuolį valgai – sveikas augi”. Tai  jau gražia kasmetine tradicija tapęs renginys. Ji skirta Pasaulinei obuolio dienai paminėti. Visą savaitę darželis kvepėjo obuoliais. Vaikai kalbėjosi apie obuolius, apie jų maistingumą ir naudą sveikatai, valgė ne tik žalius, bet ir keptus obuolius, tyrinėjo, pjaustė skiltelėmis, džiovino, skaičiavo, gamino užkandukus, kepė obuolių pyragą, piešė, kūrė įvairius darbelius.  O visos savaitės veiklą apibendrino Kakė Makė ( mokytoja Zita) ir Ežiukas   ( mokytoja Gerda), kuris visus pakvietė į pramogėlę ,,Obuoliukai, obuoliai” . Renginio metu, vaikai dar kartą prisiminė, ką veikė per savaitę, įvardino apie obuolio naudą sveikatai. Vaikai kartu su Kake Make ir ežiuku kartu dainavo, žaidė, minė mįsles, deklamavo eilėraštukus apie obuolį. Liaudies išmintis byloja: ,,Obuolys į namus- liga iš namų”. Tad valgykime obuolius ir būkime sveiki.
 
 
Respublikinė metodinė-praktinė konferencija „Pasidalinta lyderystė: įgalinimas, įveiklinimas“
 
2023 metų spalio 11 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ pavaduotoja ugdymui Renata Gudaitienė ir dvi mokytojos Sonata Liogienė bei Aušra Danielienė dalyvavo Respublikinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje „Pasidalinta lyderystė: įgalinimas, įveiklinimas“, kuri vyko Jonavos vaikų l/d „Lakštingalėlė“. Konferencijos tikslas – pasidalinti teorinėmis ir praktinėmis įžvalgomis taikant pasidalintos lyderystės metodą. Pagrindinis pranešimas „Žmogiškasis potencialas organizacijos bendrakūroje. Darbuotojų įgūdžių perspektyva“. Jį pristatė lektorė Irma Kaminskienė, VšĮ „Personalų praktikų paslaugos“ steigėja, projektų partnerė, SMK Aukštosios mokyklos dėstytoja. Po kavos pertraukėlės darželio direktorė Jolanta Bieliauskienė pristatė savo pranešimą „Ką veikia vadovas, kai aplinkui karaliauja LYDERIAI?“ Po to savo patirtimi, kaip sekėsi dirbti komandose ir ruošti bendrą darželio projektą „Sukasi tarmių malūnas“ pasidalino Jonavos vaikų lopšelio-darželio „Lakštingalėlė“ mokytojos. Konferenciją savo įžvalgomis užbaigė darželio psichologė. Ačiū už įdomią ir naudingą konferenciją. Mūsų įstaigos mokytojų komanda grįžo su naudinga informacija ir idėjomis lyderystės tema, kuriomis pasidalino su kolegėmis. 
 
 
Mokytojų išvyka į Raganų muziejų ir Alantos dvarą
 
Pratęsdamos mokytojų dienos šventę, žvarboką 2023 metų spalio 8 – osios rytą, Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ pedagogės susiruošė į edukacinę išvyką. Pirmiausiai visos nukeliavo į Pačkėnų raganų muziejų, kur edukacinio užsiėmimo metu dekoravo kiekviena savo paslapčių dėžutę. Po to aplankė visas ten gyvenančias raganas , o muziejaus vadovė atskleidė jų paslaptis bei kiekvienos raganos statusą. Na ir žinoma, visos mokėsi skraidyti ant šluotų. „Paskraidžiusios“, papietavusios apsilankė Alantos dvare, kur gidė, vedžiodama po sales, papasakojo apie dvaro istoriją, jo valdytojus. Mokytojos turėjo galimybę užlipti į dvaro bokštą. Šios kelionės metu pedagogės ne tik papildė savo žinių bagažą, praplėtė akiratį, bet ir dar kartą įsitikino, koks puikus, linksmas ir nepakartojamas laikas, praleistas kartu.
 
 
Mokytojų diena
 
2023 metų spalio 5 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ priešmokyklinukai, kaip ir kasmet, pakvietė mokytojas į šventinį rytmetį. Visos iš vakaro gavo bilietus, tad susikrovusios kelioninius lagaminus, susirinko „Traukinių stoty“ ir traukdamos linksmą dainą, pajudėjo link  muzikos salės. Pakely jas pasitiko berniukai su gėlėmis. Visas mokytojas vaikai sveikino gražiomis dainomis, eilėraščiais, šokiais. Muzikos mokytoja Milda koleges pakvietė pažaisti ritminius žaidimus. Po to, mokytojų laukė „Nykštuko nominacijos“ su įvairiomis užduotimis. Sveikinimo žodį tarė ir direktorė su pavaduotoja. Sužinojome, kas slypi kelionės lagamine. Iš jo direktorė traukė padėkos raštus ir dovanėles mokytojoms. Laikas pralėkė nepastebimai. Džiaugsmingai nusiteikusios, padėkojusios vaikams, šventę tęsė kultūros centre. Ir nors kartais pavargusios, trumpam „pametusios“ šypsenas, bet visada džiaugiasi, kad yra mokytojos ir su nauja jėga ir užsidegimu kasdien kimba į naujus darbus bei iššūkius.
 
 
Muzikos diena 
 
2023 metų spalio 2 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ bendruomenė naują savaitę pradėjo gyvo garso švente, skirta muzikos dienai paminėti. Šventės dalyviai surengė muzikinę eiseną aplink darželį. Eidami šoko, dainavo, grojo įvairiais muzikos instrumentais. Po eisenos Natukės (mokytojos Milda, Rita, Lauryna ir Neringa) pakvietė vaikus muzikos ritmu dalyvauti nuotaikingose sporto, ritmo, eksperimentų ir muzikinio filmo “TI TA TO” stotelėse, kur netrūko dainų, šokių ir kitokių linksmybių. Puikios nuotaikos ir energijos vaikai „pasikrovė“ visai savaitei.
 
 
 
Širdies diena
 
2023 metų rugsėjo 29 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ vaikai paminėjo Pasaulinę širdies dieną. Mažieji, kartu su visuomenės sveikatos specialiste Dalia pasikalbėjo apie širdį,  kaip  ją saugoti, kokia ji svarbi. Aiškinosi, kaip vaikai gali širdį stiprinti, kodėl reikia pasitikrinti sveikatą pas gydytojus. Dar kartą įsitikino, kaip stipriai širdelė plaka pabėgiojus, pašokinėjus.  Užsiėmimo metu, vaikams smagiausia buvo  žaisti „Ligoninę“ ir pabūti gydytojais. Priešmokyklinukai po pokalbių kūrė širdeles, jas piešė, dėliojo, spalvino, dovanojo vieni kitiems, net kepė sveikuoliškus blynus – širdeles. Svarbiausia, visi vieningai sutarė, kad mes patys turime rūpintis savo širdelėmis.
 
 
Tarptautinė konferencija „Darnios mokyklos PIN kodas – 2030“
 
2023 metų rugsėjo 21 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ pavaduotoja ugdymui Renata Gudaitienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sonata Liogienė dalyvavo Tarptautinėje konferencijoje „Darnios mokyklos PIN kodas – 2030“. Jos tikslas – burti darnias aplinkas kuriančias mokyklas į bendraminčių klubą bei siekti kiekvienos mokyklos pokyčių darnumo link. Konferencija vyko Vilniaus universiteto Botanikos sodo Muziejaus konferencijų salėje, kur dalyvavo daugiau nei 120 žmonių. Ją organizavo Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Konferencijos metu, po sveikinimo žodžių, dalyviai klausėsi plenarinių pranešimų, aptarė darnių mokyklų tinklą pasaulio žemėlapyje, dalinosi gerąja patirtimi, apžiūrėjo stendinius pranešimus, dalyvavo žaidime, kur mūsų mokytoja Sonata laimėjo knygą „Negyvenama žemė, ateities istorija“. Taip pat vyko geriausiai mokyklų edukacines erdves, kuriančių savivaldybių apdovanojimai. Kolegės grįžo pilnos naujų patirčių ir idėjų, kuriomis nekantravo padalinti su bendruomene.
 
 
 Mokslo metų užbaigimas ,kuriant kvepalus sau
 
Niekas taip nesuburia kolektyvo, kaip laikas, praleistas kartu ir dar labai turiningai. Taip jau kelinti metai Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ mokytojos užbaigia mokslo metus. Šį kartą, 2023 metais gegužės 31 dieną visos susirinko Taujėnų dvare, kur „MonArt kūno ir sielos harmonija“ įkūrėja, terapeutė Monika Polchovaitė pakvietė visas į individualių kvepalų kūrybos edukaciją. Jos pasakojimas, individualaus kvapo paieškos užliejo visas prisiminimais, o beuostant skirtingus eterinius aliejus, užplūdusios emocijos nukėlė visas net į vaikystės išgyvenimus. Kaip edukatorė sakė: „Asmeniniame kvape susipina viso gyvenimo patirtys“. Kiek daug jausmingų akimirkų užplūdo atradus savus, kiekvienai malonius kvapus. Kaip ir mes, taip ir kvepalai kiekvienos saviti ir skirtingi, o tokios išvykos labai džiugios ir nepakartojamos.
 
   
 
 
Fiesta “Vaidiname pasakas”
 
Nuo 2023 metų kovo 6 dieną darželyje vyko smagus ruošimasis fiestai “Vaidiname pasakas”. Tai dar vienas renginys skirtas lietuvių kalbos dienoms paminėti. Vaikai su mokytojomis 3 savaites skaitė įvairiausias pasakas, rinkosi, kurią norėtų vaidinti, kūrė dekoracijas, ieškojo kostiumų – oi kiek darbų darbelių. Ir pagaliau… kovo 27-31 dienomis prasidėjo Fiesta, kurios visi taip nekantriai laukė. Atidarymo, o kartu ir teatro dieną, darželyje apsilankė ir vaikų mylima poetė Zita Gaižauskaitė, kuri ne tik surengė pasirodymą visai bendruomenei, bet ir apdovanojo darželį savo spalvingomis knygelėmis bei pažadėjo dar nekartą sugrįžti. Kiekvieną dieną vis kitos darželio grupės žengė į sceną ir vaidino savo pasirinktas pasakas, o pakviesta komisija atidžiai vertino kiekvieną spektaklį. Per tris dienas salėje buvo suvaidinta net dešimt skirtingų pasakų, su pačių vaikų ir mokytojų gamintomis dekoracijomis. Na, o penktadienį, fiestos uždarymo dieną, visos grupės buvo apdovanotos. Komisijos sprendimu, pirmąją vietą, pagrindinį prizą ir apsilankymą Pepės vilaitėje laimėjo „Drugelių“ (4-5 m.) grupės vaikai ir jų pasaka „Kiškio trobelė” . Išvykos į kraštotyros muziejų dalyvauti edukacinėse veiklose „Mažieji archeologai“ atiteko „Gudručių“ ir „Pelėdžiukų“ (5-6 m.) grupių vaikams už suvaidintas pasakas „Vištytė ir gaidelis“ bei „Dangus griūva“. O į Taujėnų dvaro žvėrynėlį skubės „Voveryčių“ gr. (3-4 m.) vaikai  puikiai suvaidinę pasaką „Pirštinė“. Be dovanų neliko nė viena grupė. Jaunųjų aktorių dar laukė „skanios“ dovanėlės, diplomai, asmeniniai prizai už ryškiausius vaidmenis, knygos, flomasteriai, daug daug aplodismentų ir žinoma pažadas – kitais metais vėl susitikti teatrų šventėje.
 
 
 
Edukacija  bendruomenei “Velykinis kiškis”
 
2023 metų balandžio 6 dieną Ukmergės vaikų lopšelio – darželio  “Nykštukas” bendruomenė dalyvavo velykinėje edukacijoje. Į svečius jau ne pirmą kartą atvyko Ukmergės NMMK klubo “Pozityvas” narė, fotografė ir edukatorė Vijolė Ivanauskienė. Dalyviai mokėsi pasipuošti šventinį stalą, namus, gamino Velykinio kiškio dekoraciją. Vyko nuoširdus ir šiltas bendravimas, tvyrojo pakili ir jau šventinė atmosfera. Panašaus pobūdžio edukacijos, susibūrimai, padeda trumpam atitrūkti nuo kasdienių darbų, išbandyti ir išmokti naujų dalykų, bei stiprinti gerą psichologinį klimatą mūsų įstaigoje tarp bendruomenės narių. Velykas edukacijos dalyviai pasitiks su džiaugsmu ir savo nuostabiais darbais papuoš savo namus.
 
Viktorina – protmūšis “Žodis po žodžio”
 
2023 metų kovo 7 dieną darželyje vyko viktorina – protmūšis „Žodis po žodžio“.  Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Viktoriną  vedė  priešmokyklinio ugdymo mokytojos Rita Jakienė ir Aušra Danielienė, kurios virto personažais – Žiniukiu ir Nežiniuku. Viktorinoje dalyvavo vyresniujų grupių vaikai -“Naminukų”, “Drugelių”, “Zuikių”, ir priešmokyklinių grupių  “Pelėdžiukų’ ir Gudručių” vaikai.
Vaikai kartu su Žiniuke mokė išdykusį Nežiniuką ne tik gražiai elgtis, bet ir gražiai bei taisyklingai kalbėti.  Viktorina buvo tikrai ne lengva – vaikų laukė daug smagių ir  iššūkių keliančių užduotėlių – vaikai mynė mįsles, sakė patarles, dalyvavo estafetėse, vardino žodžiams antonimus, dėliojo sudurtinius žodžius, galvojo žodžius pagal pasirinktas raides, dainavo garsų daineles, sprendė kryžiažodžius ir linksmai leido laiką su Žiniuke ir Nežiniuku. 
 
 
 
Gražiausiai deklamuojamo eilėraščio konkursas

2023 metų kovo 3 dieną ikimokyklinio ugdymo mokytoja Zita Imbrasienė virtusi boružėle ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Lauryna Kaminskaitė pasivertusi pavasariu pakvietė vaikus į “Gražiausiai deklamuojamo eilėraščio” konkursą, kuris skirtas lietuvių kalbos dienoms paminėti. Konkurse dalyvavo vaikai iš 7 grupių – “Naminukų”, “Drugelių’, “Zuikių”, “Vėžliukų”, “Voveryčių” , “Gudručių”, “Pelėdžiukų” . Vaikai 2 savaites intensyviai mokėsi  raiškiai deklamuoti pasirinktus eilėraščius ir pasirodyti baigiamajame renginyje – konkurse. Konkurso dieną dalyviai ir komisija išgirdo 13 pačių gražiausių eilėraščių – “Aš tavo gimtinė”, “Kaip surasti Lietuvą”, ” Gražiausioji šalis”, “Vaivorykštė”, “Aš esu žmogus”, ” Mūsų namučiai”, ” Lietuva”, “Kovas”,  “Kai žemelė atsibunda”,  “Oi berniukai”,  “Debesiukas”, “Sapnas”,  “Vakarėlio išdaigos”. Nors buvo ir kiek nedrąsu vaikams prieš didelę auditoriją deklamuoti eilėraščius, bet visi pasirodė puikiai. Vertinimo komisija atsakingai įvertino kiekvieną eilėraštį ir paskyrė nominacijas, bei apdovanojimus. Nominaciją “Ilgiausias išmoktas eilėraštis” buvo nominuotas  eilėraštis “Vaivorykštė” , kurį deklamavo  Gudručių grupės vaikai Matas Žvikevičius ir Emilija Musteikytė, “Patriotiškiausio eilėraščio” nominaciją  gavo Liepos Misiūnaitės iš “Naminukų” grupės padeklamuotas eilėraštis ” Vakarėlio išdaigos”,  ir “Pelėdžiukų” grupės Austėjos Pakulnytės eilėraštis “Lietuva”. Už “Artistiškiausiai padeklamuotą eilėraštį” buvo nominuotas Tadas Kudla iš “Drugelių” grupės, kuris deklamavo eilėraštį “Kai žemelė atsibunda” ir Deimantas Staradubovas iš “Voveryčių” grupės, kuris deklamavo eilėraštį “Aš esu žmogus”, o visi kiti vaikai deklamavę eilėraščius gavo padėkas.  Po konkurso, boružėlė ir pavasaris visus vaikus pakvietė dar pažaisti, pašokti ir pasilinksminti. Tikime, kad pirmas toks konkursas, nebus paskutinis.

 
 
Sveikatos saugojimo renginys “Aš saugus, kai žinau”
 
2023 metų vasario 9 dieną, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vidos Čepienė organizavo sveikatos saugojimo renginį “Aš saugus, kai žinau”. Iki renginio, vaikai dvi savaites diskutavo apie saugų eismą gatvėje ir buityje. Jaunesnio amžiaus vaikai žaidė  siužetinius žaidimus ir kalbėjosi apie saugumą, vyresnieji, apsivilkę šviesą atspindinčias liemenes, keliavo praktiškai mokytis drausmingo ir saugaus elgesio einant šaligatviu, gatvėje bei kitose erdvėse. O vasario 9 dieną vyko baigiamasis renginys – į darželį atvyko veiklos skyriaus vyriausiąja tyrėja, bendruomenės pareigūnė Daiva Novikienė ir policijos pareigūnė Margarita Čerškuvienė su policijos bičiuliu Amsiu. Vaikai kartu su svečiais diskutavo, prisiminė ir įtvirtino kaip ir kodėl reikia saugiai elgtis gatvėje, kieme, namuose… Pareigūnės parodė, kaip ir kur taisyklingai segti atšvaitus, kada vilkėti šviesą atspindinčią liemenę bei petnešas. Paaiškino, kodėl dviratininkams reikia dėvėti šalmus. Vaikai daug apkabinimų, švelnių žodžių skyrė Amsiui. Taip pat policijos bičiulis gavo dovanų – daug vaikų piešinių saugaus elgesio tema. O pareigūnės – vaikų pagamintų atšvaitų.
Renginio akimirkos – video filmuke – https://www.youtube.com/watch?v=vTSgnAkWjGU
 
Nykštukui 40 metų!
 
Kas gali būti smagiau už gimtadienį?! Ir visai nesvarbu, kiek metų. Gimtadienis visada laukiama, linksma, spalvinga, pilna siurprizų šventė . Tokia ir buvo ši 40 metų Gimtadienio savaitė nykštukiečiams, kuri truko visą savaitę, nuo 2023 m. sausio 23 dienos iki 27 dienos.
Kiekviena savaitės diena buvo vis kitos spalvos – pirmadienį visa darželio bendruomenė rengėsi mėlynai, vaikai gamino ir puošė gimtadienio kepurėles. Antradienį puošiamės raudonos spalvos drabužiais ir piešėme, rašėme sveikinimus, linkėjimus darželiui. O trečiadienį – žaliąją dieną, vaikus aplankė buvę ,,Nykštuko” auklėtiniai. Laurynas – būsimasis geografijos mokytojas, vedė geografijos pamoką priešmokyklinukams. Dovydas su Vilhelmu, mūsų futbolo žvaigždės, su vaikais žaidė futbolą. Goda, Austėja, Urtė pravedė piešimo užsiėmimą. Urtė, Joris, Vincenta, Ūla, Barbora, Mingailė, Augustė, Arvilė žaidė su vaikais, sekė jiems pasakas. O buvusi auklėtinė Sonata, jau dirba mūsų darželyje su pačiais mažiausiais nykštukais. Geltonasis ketvirtadienis, laukiamiausia vaikų diena. Kas gali būti smagiausia už   kino teatrą su kukurūzų spragėsiais, batutą, veidukų piešimą ir tatuiruotes. Viskas ko reikia smagiam gimtadieniui!
Pagaliau penktadienis ir mūsų Gimtadienis !!! Pasipuošusi  darželio bendruomenė susirinko į salę švęsti. O kiek svečių sugūžėjo pasveikinti “Nykštuko”.  Miesto meras R. Janickas, mero pavaduotoja A. Balčiūnienė, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas V. Kalinas , šio skyriaus vyr. specialistė R. Bakučionienė, Ukmergės vartotojų kooperatyvo direktorė A. Andrikonienė, Ukmergės Senamiesčio progimnazijos direktorė L. Galickė, buvusi ,,Nykštuko” direktorė A. Liausienė, buvusi ikimokyklinio ugdymo mokytoja D. Sičiūnienė.  Po sveikinimų žodžių, linkėjimų, dovanų įteikimo, šventę tęsė mokytojų ir vaikų suburtas kolektyvas, kuris dainavo dainą “Pagaliau penktadienis”.O  paskui visų laukė staigmena – į šventę atkeliavo ne kas kitas, o pati Pepė Ilgakojinė. Ji nuteikė vaikus ir suaugusius linksmam Gimtadienio šventės koncertui. Vaikai kartu su Pepe važiavo traukiniu, šoko, į balioną pūtė neigiamas emocijas, apsikabino draugą, kepė gimtadienio tortą. Nykštuką savo dainomis džiugino ir buvusios auklėtinės Andrėja, Aistė, Augustė ir Bruknė. Jas paruošė mokytoja Sonata Širvelienė. Savo šokį dovanojo buvusi ugdytinė Viltė. Mūsų darželio priešmokyklinukai paruošė kojyčių šokį. O koks Gimtadienis be torto su žvakutėmis ! Skambant gimtadienio dainai, pagaliau atkeliavo ir jis. Vaikai sugalvojo norus ir užpūtė žvakutes. Linkime, kad  darželyje ir toliau skambėtų vaikų juokas, džiugintų šypsenos ir visos dienos būtų kaip šventė!
 

 
Ledo pilies stebuklas
 
Prieš didžiąsias metų šventes, 2022 metų Gruodžio 14 dieną 18 valandą švietimo, kultūros ir sporto skyriaus iniciatyva Pilies parke buvo organizuojamas renginys vaikams  –  “Ledo pilies stebuklas”. Prieš renginį vaikai turėjo atlikti užduotį –  pasigaminti po kelias ledo plytas ( į išplautas “Tetra Pak” pakuotes pripilti vandens ir jas užšaldyti, vandeniui užšąlus, nuimti pakuotę). Pasigaminę ledo plytas ir pasipuošę nykštuko kepurėlėmis vaikai keliavo į parką statyti pilies. Renginį vedė Ukmergės vaikų lopšelio – darželio “Nykštukas” papildomo ugdymo pedagogė Neringa Godliauskienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos Zita Imbrasienė, Lauryna Kaminskaitė. Vaikai su pingvinu ir nykštuku (renginio vedėjais) pasimankštino, pašoko, o paskui kibo į darbus. Renginio metu vaikai ne tik statė pilį, bet ir čiuožinėjo nuo kalniuko, kuris buvo supiltas renginiui, vaišinosi arbata ir riestainiais.
 

 

      

 Meduolių dekoravimo edukacija
 
Su kuo Jums siejasi žodis Kalėdos?… Gal su eglute? Su sniegu? Su dovanomis?  O gal su kvepiančiais sausainiais?
2022 metų gruodžio 22 dieną, Ukmergės vaikų lopšelio – darželio „Nykštukas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sonata Liogienė priešmokyklines grupes pakvietė į meduolių dekoravimo edukaciją. Kas gi gali būti smagiau nei pačiam papuošti savo sausainį taip, kaip nori? Edukacijos metu vaikai sužinojo apie tai, kuo galima puošti sausainius, sužinojo glajaus panaudojimą, apie dekoravimo techniką. Vaikai turėjo puikią galimybę patys viską išbandyti ir pasipuošti savo meduolius taip, kaip nori. O kaip smagu pabarstukais puošti ne tik meduolius,  bet ir jų ragauti.  Pasipuošę meduolius, vaikai ir dekoravo maišelius skirtus meduoliams susidėti. 
 
 
Edukacija bendruomenei “Kalėdinis žaisliukas”
 
2022 metų Gruodžio 7 – 8 dienomis mokytojos Vitalijos Akstinavičiūtės iniciatyva Ukmergės vaikų lopšelio – darželio „Nykštukas“ bendruomenė dalyvavo kalėdinių žaisliukų gamybos edukacijoje, kurią vedė Ukmergės NMMK klubo “Pozityvas“ narė, fotografė Vijolė Ivanauskienė. Ji ne tik pati domisi įvairiomis edukacijomis, bet savo gebėjimais dalinasi su visais. Vijolė dalyves supažindino su keturiomis molio rūšimis ir jų savybėmis, išmokė gaminti įvairius atspaudus naudojant silikonines formeles, puošti ir dekoruoti žaisliukus. Mokytojos pačios turėjo nuostabią galimybę bandyti, liesti, kurti. Kilo daug įvairių klausimų, į kuriuos gavo profesionalius atsakymus. Žavėjo ne tik galutinis rezultatas – žaisliukas, bet ir pats gaminimo procesas bei pasibuvimas kartu.
 
 
 Kolektyvo išvyka į Latviją
 
Kelionė neprasideda mums išvykstant, taip pat nesibaigia pasiekus tikslą. Ji iš tikrųjų prasideda daug anksčiau ir niekada nesibaigia, nes prisiminimų juosta tęsiasi net mums sustojus. Tai kelionių virusas, iš esmės neišgydoma liga. Ryszardas Kapuscinki.
Jau ne vienerius metus vaikų lopšelio – darželio „Nykštukas“ kolektyvas plečia savo akiratį susipažįstant su kaimyninių šalių kultūra, istorija, miestų architektūra. 2022 metų lapkričio 12 dieną lopšelio – darželio kolektyvas išvyko Į Latviją. Ši kartą savo dėmesį skyrėme Latvijos respublikos Daugpilio miestui. Didžiulis susidomėjimas laukė atvykus į šį, antrąjį pagal gyventojų skaičių, šalies miestą. Gidė papasakojo kelias miesto pavadinimo keitimo istorijas, kurios siekia net 11 amžių ir buvo susijusios su Lietuvos Didžiąja kunigaikštyste.
Didžiąją dalį Daugpilio miesto istorijos išgirdome važinėjantis po miestą praėjusiojo amžiaus pabaigoje Rygos vagonų gamykloje pagamintu tramvajumi! Kelionės metu gidė pro tramvajaus langą supažindino su Daugpilio žymiausiomis vietomis: miesto istoriniu centru, Šventovių kalva, Daugpilio universitetu ir kitomis.
Daugpilio tvirtovėje mus pasitiko charizmatiškas gidas, kuris papasakojo apie XIX a. pradžioje mieste pastatytą karinę Daugpilio tvirtovę, suvaidinusią svarbų vaidmenį 1812m. atremiant Napoleono puolimą. Žiūrint iš paukščio skrydžio, tvirtovė primena saulės, žvaigždės, vėžlio ar net šikšnosparnio formą. Šiandien tai yra vienas iš populiariausių lankomų objektų Daugpilyje. Aplankėme unikalius, restauruotus vienus iš ketverių tvirtovės vartų – Nikolajaus vartus, restauruotą parako saugyklą, medinį tiltą, kuris jungia Nikolajaus vartus ir 1-ąjį kranto liunetą- sargybos būstinę. Smagu sužinoti, kad šioje istoriškai svarbioje vietoje ir šiandien vyksta aktyvus gyvenimas – čia gyvena daugiau nei 1000 žmonių. Dar sužinojome apie tvirtovės pastatuose žiemojančius šikšnosparnius.
Neišdildomą įspūdį paliko ir 1885 metais įkurta Daugpilio šratų gamykla, kuri yra seniausia šaudmenų gamykla Šiaurės Europoje. Gamykloje yra vienintelis Europoje veikiantis švino liejimo bokštas. Apžiūrėję istorinę ekspoziciją, šratų liejimo cechą, užlipome į unikalų 31,5 m bokštą, po kuriuo yra 13,5 m gylio aušinimo šulinys. Nuo gamyklos bokšto atsiveria vaizdas į garsiąją Daugpilio Šventovių kalvą, miesto centrą ir kitus miesto rajonus. Šaudmenų gamykloje galima pajusti unikalią XIX amžiaus atmosferą . Apžiūrėjus gamyklą, instruktoriaus prižiūrimos, kiekviena išbandėme akies taiklumą šaudant į taikinius.
Kelionę vainikavo regiono kulinarinio paveldo degustacija. Apsilankėme Šmakovkos muziejuje, kuris yra moderniausias šmakovkos gėrimui skirtas muziejus Latvijoje. Čia gidė išsamiai pasakojo apie senąjį Latgalos alkoholinį gėrimą – šmakovką, interaktyviai susipažindino su šmakovkos gamybos procesu, apžiūrėjome autentiškus ir įspūdingus gamybos įrenginius ir sudalyvavome degustacijoje.
Šiuo metu Daugpilis yra antras pagal dydį Latvijos miestas ir trečias pagal dydį šalies pramonės centras. Gera, kai vėl galime keliauti ne tik svajonėse, bet ir gyvenime, ir ne tik virtualiai pažinti naujas vietas, kultūras.
 
 
Akcija “Padėkime beglobiams gyvūnams”
 
2022 metų gruodžio  – sausio mėnesiais vaikų lopšelyje – darželyje “Nykštukas” vykdoma akcija ”Padėkime beglobiams gyvūnams”. Akcijos tikslas – paremti beglobius gyvūnėlius iš “Klajūno”  ir paskatinti vaikus rūpintis gyvūnų gerove.
Gruodžio 2 dieną darželyje lankėsi  “Klajūnas” vadovė Ilma Germanienė ir papasakojo darželio vaikams apie gyvūnus ir gyvūnų globos namus, kylančius sunkumus. Vaikai atidžiai klausėsi Ilmos pasakojimų, uždavinėjo klausimus apie jiems rūpimus dalykus, taip pat nepamiršo įteikti ir dalį surinktų dovanų klajūniukams.  Gera padėti tiems, kam labiausiai reikia.
 

 
Tolerancijos ir draugystės diena
 
Kelerius metus iš eilės Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ mini  tarptautinę Tolerancijos dieną, 2022 metai ne išimtis.  Vaikai tolerancijos dienos minėjimui ruošėsi visą savaitę. Kalbėjosi apie draugystę, bendrystę, apie tai, kad esame visi skirtingi, bet visi verti meilės, palaikymo, pagarbos. Šių metų tolerancijos simbolis namas, todėl kūrybinėse dirbtuvėse kas patys, kas su mokytojomis, o kas ir su tėveliais gamino, statė, konstravo tolerancijos namus, kurie papuošė darželio koridorių.
„Naminukų“ grupės vaikai zoom platformoje bendravo su Anykščių darželio „Kodėlčiukų“ grupės vaikučiais. Priešmokyklinukai piešė tolerancijos rankytes ir po to dovanojo jas vieni kitiems. Darželyje veikė „Draugų paštas“ , kuris buvo pilnas vaikų laiškų ir piešinių. O smagią savaitę užbaigėme –  draugystės diena, į kurią vaikus sukvietė jų mylimi personažai: Kakė Makė, Netvarkos Nykštukas ir Pepė Ilgakojinė. Visi kartu šoko, dainavo, piešė, statė namą Nykštukui, linksmai leido laiką kartu. Šventė baigėsi, o draugystė ir tolerancija „Nykštuko“ darželyje visų bendromis pastangomis kas dieną auga ir stiprėja.
 
 
 
Sveiko maisto šventė „Pilno grūdo produktai-sveika ir skanu“

2022 metų lapkričio 11 dieną lopšelyje – darželyje “Nykštukas” vyko sveiko maisto šventė. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Dalia kartu su meninio ugdymo mokytoja Milda visus darželio vaikus sukvietė į salę pasikalbėti apie sveiką maistą, pažaisti, dainuoti, pašokti ir aišku prisiragauti sveikatai palankaus maisto. Vaikai žiūrėjo edukacinį filmuką “Sveika mityba vaikams” ir išsiaiškino, kaip svarbu valgyti įvairų maistą, klausėsi pasakos “Ar jau galima valgyti”, mynė mįsles vieni kitiems. Šventės metu taip pat vaikai galėjo susipažinti su pagrindinėmis grūdinėmis kultūromis augančiomis mūsų šalyje, patyrinėti kuo skiriasi vienos nuo kitos.
Dalia papasakojo vaikams, kad norint jaustis sveikai ir energingai – svarbiausia organizmui užtikrinti kuo įvairesnį maistą, kuris papildo organizmą vitaminais bei mineralais. Grūdinės kultūros produktai, tokie kaip duona, kruopos, makaronai yra ypatingai reikalingi sveikatai. Kad organizmą aprūpintumėte reikiamomis medžiagomis reikėtų rinktis viso grūdo produktus. Mat juose yra daugiau skaidulinių medžiagų, mineralų bei vitaminų.
 
 
Gerumo akcija – Pyragų diena
 
2022 metų lapkričio 7 dieną visa darželio bendruomenė dalyvavo pyragų dienos akcijoje. Kaip ir kasmet organizuodami pyragų dieną siekiame susiburti kartu vardan gero tikslo. Šiemet visos grupės šventę minėjo valgykloje, kur vaišinosi keptais pyragais, gėrė arbatą ir aukojo pinigėlius.  Džiaugiamės savo darželio bendruomene – suaukojome 420 eurų, kuriuos skirsime sunkiai sergančiam mažajam ukmergiškiui. 
 
 
Helovynas
 
2022 metų spalio 31 dieną  įstaigoje kūrybiškai ir linksmai paminėta Helovyno šventė su įvairiausiais personažais.  Ir kaip kitaip, jei vaikai jai ruošėsi ir laukė. Buvo daug linksmybių, rungčių, pokštų, žaidimų, eksperimentų, įdomių užduočių ir Helovyninių vaišių. 
 
 
 
Akcija “Obuoliuką valgai – sveikas augi 2022”
 
2022 metų Spalio 21-ąją įstaigos bendruomenė  prisijungė prie Jonavos vaikų lopšelio – darželio “Žilvitis” organizuojamos akcijos “Obuoliuką valgai – sveikas augi 2022” skirtai  pasaulinei Obuolio dienai paminėti. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į sveikos mitybos puoselėjimą.
Vaikai su mokytojomis, nešini pilnais krepšeliais obuoliukų rinkosi į salę, kur visų laukė “Kakė Makė” ir sveikatos priežiūros specialistė Dalia. Ji papasakojo visiems apie obuolių naudą sveikatai, apie tai kokie juose slepiasi vitaminai. Priminė, kad prieš valgant obuolius būtina nuplauti ir valgyti su visa odele, nes joje daugiausia vertingų medžiagų.
Kakė Makė pakvietė vaikus ir įstaigos bendruomenę valgyti obuolius ir siekti rekordo. Kiekviena grupė suskaičiavo, kiek obuoliukų suvalgė ir užrašė rezultatus. Iš viso akcijoje dalyvavo 78 vaikai, 27 darbuotojai, suvalgėme 191 obuolį. Akcijoje dalyvavo ir Rečionių “Bitučių” grupės vaikai.
Vaikai skanavo įvairiausių veislių obuolius ir visi kartu pasidžiaugė, kad obuoliai auga Lietuvoje ir galima jais mėgautis visus metus.
 
 
 
Mokytojų diena
 
Spalio 5 – oji – tarptautinė mokytojo diena. Kiekvienais metais mūsų darželyje ji labai laukiama, vis kitokia. Šiais metais mokytojas  pasveikino buvę ugdytiniai – Senamiesčio progimnazijos ketvirtukai ir padovanojo koncertą. Vėliau mokytojų laukė nepamirštamas laikas su priešmokyklinukų  sveikinimais, dainomis, šokiais, bei užduotimis.
Priešmokyklinukai pakvietė mokytojas prisiminti vaikystę ir trumpam vėl pabūti mažais vaikais. Susiskirsčiusios į komandas, mokytojos turėjo atlikti įvairias konstravimo, skaičiavimo, piešimo ir kt. užduotis.
Visos šventės metu netrūko  šypsenų ir juoko. Labiausiai mokytojas prajuokino stendas “Vaikystę prisiminus”, kaip gera buvo pamatyti kolegių vaikystės nuotraukas.
Tradiciškai, šventės pabaigoje buvo pasveikintos naujai į kolektyvą atėjusios mokytojos bei įteiktos padėkos ir siurprizai mokytojoms už profesionalų darbą ugdant vaikus.
 
 
 
Muzikos diena – “Muzikėlė per darželį ritas”
 
Spalio 1 – ąją – minima tarptautinė muzikos diena. 2022 metų spalio 3 dieną meninio ugdymo mokytojos iniciatyva ją minėjome ir savo darželyje. Nuo ankstyvo ryto į darželį skubančius vaikus pasitiko muzikos garsai. Vaikai  net pusryčiavo skambant muzikai, vieningai nusprendė, kad taip valgyt daug smagiau. Vėliau paskirstytu laiku grupės keliavo į keturias muzikos stoteles: šokio stotelėje – kartu su meninio ugdymo mokytoja skambant muzikai šoko ir  žaidė žaidimus, dailės stotelėje vaikai klausydamiesi muzikos bandė spalvomis ir linijomis ją pavaizduoti , o sporto stotelėje – vaikai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Erika atliko mankštas skambant muzikai, žaidė judriuosius – muzikinius žaidimus, dirbtuvių stotelėje gamino įvairius muzikos instrumentus panaudodami įvairias priemones, antrines žaliavas. Pasigaminę įvairiausių skambančių instrumentų, grupėse rengė koncertus. Šią muzikos dieną net ir pietų miego metu, vaikai klausėsi ne pasakų kaip įprastai, o lopšinių ir švelnių muzikos garsų.
 
 
Tuk, širdele, tuk tuk
 
Visuomenės  sveikatos biuro visuomenės priežiūros specialistė Dalia 2022 m metų rugsėjo 30 – tąją  pakvietė visą bendruomenę paminėti širdies dieną. Šios dienos apranga –  raudonos spalvos drabužiai. Visa bendruomenė aktyviai įsitraukė – ne tik pasipuošė raudonos spalvos drabužiais, bet ir visi kartu  dalyvavo mankštoje lauke.
Vaikai iš anksto ruošėsi šiai dienai, puošė grupes širdelėmis, gamino darbelius, kuriuos  įteikė draugams.
Rytinės veiklos metu vaikai kalbėjosi  ir diskutavo apie širdį, apie jos svarbą žmogui, aiškinosi kur ji yra, kaip ją galima išgirsti, klausėsi širdies plakimo, diskutavo apie tai, kaip palaikyti  širdį sveiką. Taip pat klausėsi ir dainavo dainą “Tuk tuk širdele”, dovanojo širdeles ir šilumą vieni kitiems. O išėję į lauką mankštinosi ir bėgiojo – kad kiekvieno širdelė būtų sveika ir stipri. 
 
 
Pagauk vasaros vėjelį
 
2022 metų birželio 23 dieną,  vaikų l/d „Nykštukas“ kieme vyko šventė „Pagauk vasaros vėjelį“. Jos metu personažai Raselė ir Jonas kartu su vaikais minėjo ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventę – Jonines. Buvo pasveikinti varduvininkai Jonas ir Vaida, jiems įteikti nupinti vainikai. Vaikai sužinojo apie Joninių šventės tradicijas. Pynė vainikus, šokinėjo per „laužą“, žaidė įvairius judriuosius žaidimus, krepšinį, dalyvavo estafetėse. Ir žinoma, gavę užduotį, ieškojo paparčio žiedo.
 
 
Smidrų edukacija mokytojoms
 
Vaikų l/d „Nykštukas“ mokytojos turiningai ir įdomiai užbaigė mokslo metus, pasitiko vasarą. 2022 metų Birželio 1 dieną pedagoginiam pasitarimui pasirinko netradicinę vietą ir vyko į Ukmergės rajone esantį Sakalauskų šeimos smidrų ūkį. Kadangi esame besimokanti įstaiga, kuri organizuoja ekologišką vaikų maitinimą, tai turėjome puikią progą daugiau sužinoti apie ekologiškų daržovių auginimą. Ūkio šeimininkė Genovaitė Sakalauskienė supažindino mokytojas su jų ūkyje auginamais smidrais, papasakojo apie šios daržovės auginimą, reikalingas sąlygas, naudą organizmui, mokė pasigaminti įvairių patiekalų.
Po edukacijos, mokytojos aptarė praėjusius mokslo metus, pasidžiaugė pasiekimais, įvardino problemas, numatė naujas darbų gaires ateinantiems mokslo metams. Direktorė su pavaduotoja ugdymui įteikė padėkas už aktyvias, inovatyvias muzikines šventes meninio ugdymo mokytojoms Mildai Razumaitei, Ritai Čižiūnienei ir mokytojai Linai Tylūnienei. Už puikiai suorganizuotą renginį rajono mokytojoms ir vaikams „Kūrybos magija“- mokytojai Vidai Čepienei,  mokytojai Daivai Akstinavičiūtei padėkojo už pagamintą visą nykštukų kolekciją, kuri puošia įstaigos koridorių, bei muzikos salės papuošimą nuostabiomis gėlėmis ir miško uogomis. Visas kolektyvas gausiais plojimais  apdovanojo ir  tris koleges, kurios šiemet pakėlė savo kvalifikacines kategorijas.
 
 
Spektaklis tėveliams “Vabalų miestas”
 
2022 metų Gegužės 31 dieną vaikų l/d “Nykštukas“ bendruomenė sukvietė tėvelius į darželio kiemą paminėti šeimos dieną. Juk šeima – saugumo ir laimės vieta, kurioje vaikai auga ir pasiruošia gyvenimui. Tėveliai išvydo meninio ugdymo pedagogės Mildos Razumaitės organizuotą ir paruoštą muzikinę pasaką „Vabalų miestas“. Į jos inscenizaciją įsitraukė visi darželio vaikai ir mokytojos. Daug „vabalų“ susirinko padainuoti, pašokti, pasilinksminti ir padovanoti neužmirštamų akimirkų savo tėveliams.
     
 
 
Spektaklis tėvams “Pasaka apie varliuką”
 
2022 metų gegužės 20 dieną Rečionių  “Bitučių” grupės vaikai pakvietė savo tėvelius į aktų salę paminėti šeimos dieną. Tėveliai stebėjo meninio ugdymo mokytojos Ritos Čižiūnienės ir ikimokyklinio ugdymo mokytojų Linos Tylūnienės ir Ingos Steikūnienės organizuotą muzikinį spektaklį su vaikais “Pasaka apie varliuką”. Vaikai pasipuošę sceniniais drabužiais  ne tik vaidino, bet ir šoko, dainavo, grojo lazdelėmis. Tai buvo pirmasis vaikų vaidinimas tėveliams, bet tikime, kad nepaskutinis.
 
 
 
Kūrybinis užsiėmimas belaukiant Šv. Velykų
 
2022 metų Balandžio 14 dieną, direktorės pavaduotoja ugdymui Renata Gudaitienė pakvietė darželio mokytojas į kūrybinį užsiėmimą ir pamokė iš šiaudų pasigaminti višteles, kurios puikiai tiks ruošiantis Šv. Velykų šventei. Pavaduotoja ugdymui akcentavo, kad šiaudinės vištelės yra lengvai pagaminamos, nes reikia tik kelių priemonių –  trafareto, šieno, siūlo ar virvelės ir fantazijos. Mokymosi laikas neprailgo ir po valandėlės mokytojos pagamino daug gražių vištelių, kurios papuošė darželio erdvę. 
 
 
Smėlio terapijos užsiėmimas darželio bendruomenei
 
2022 metų Balandžio 6 dieną vyko smėlio terapijos užsiėmimas darželio bendruomenei, kurį vedė Asta Liumparienė. Ukmergės savivaldybė skyrė lėšų susitikimams, kurių metu mokytojai galėtų atsipalaiduoti ir sumažinti stresą. Mokytojos iš pradžių tyrinėjo smėlį, vėliau atsakydamos į Astos klausimus rinkosi  figūrėles ir tokiu būdu kūrė savo istoriją. Asta taip pat mokytojas pamokė ir kito terapijos būdo – piešimo. Po žaidimų smėlyje, piešimo mokytojos išskirstė gerokai ramesnės, geriau pažinusios save ir savo jausmus.
 
 

Įstaigos bendruomenės pasivaikščiojimas su gidu po Ukmergę

Vaikų l/d „Nykštukas“ pačios aktyviausios žygeivės, prisidėjusios prie Vasario 16 –osios minėjimo renginių ir dalyvavusios pėsčiųjų žygyje Ukmergė – Pabaiskas, įveikusios ilgiausią maršrutą, išmaišiusios brūzgynus, atradusios naujus kelius, bet nepasiklydusios, buvo apdovanotos Ukmergės kraštotyros muziejaus ekskursija su gidu Ukmergės mieste.
Tad 2022 metų kovo 24 dieną, kartu su muziejininke, ekskursijų vadove Aldona Urbaite „Nykštuko“ bendruomenė keliavo po Ukmergę. Vadovė pasakojo apie miesto atsiradimo istoriją, svarbius istorinius momentus, architektūrinius paminklus ir statinius, apie žydų bendruomenę, jos kultūrinį paveldą. 

 

Akcija ,,Padovanok knygą darželio bibliotekėlei”

Vaikų l/d ,,Nykštukas” ikimokyklinio ugdymo mokytojos Sonata Liogienė ir Vida Čepienė pakvietė darželio bendruomenę dalyvauti akcijoje ,,Padovanok knygą darželio bibliotekėlei”. Visą vasario mėnesį vaikai, tėveliai, mokytojos rinko knygas ir nešė į darželį. Žirafa ir Kiškis aplankė vaikus grupėse ir paliko įvairių užduotėlių, kurios paskatino aktyviau dalyvauti akcijoje. Paskutinę akcijos, kovo 23 dieną dieną Kiškis su Žirafa pakvietė vaikus ateiti į darželio koridoriuje įsikūrusios bibliotekėlės atidarymą. Mažiausieji darželio ugdytiniai klausėsi skaitomų pasakų, vartė knygeles. Vyresnieji pristatė savo kurtas pasakų knygeles, stebėjo trumpą pasakos inscenizaciją ir ją įvardino. Priešmokyklinukai patys skaitė knygeles savo draugams. Taip pat vaikus aplankė poetė Zita Gaižauskaitė. Ji deklamavo savo kūrybos eilėraščius, palinkėjo vaikams gražaus pavasario ir ateinančių Velykų. Žirafa ir Kiškis nepamiršo aplankyti Rečionių ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupės vaikų ir nuvežti jiems dovanų. Visi kartu džiaugėsi knygelių gausa, vaikų kūrybiškumu ir iniciatyvumu. Kiškis ir Žirafa ragino visus vaikus aplankyti bibliotekėlę ir tapti aktyviais jos skaitytojais. Renginio akimirkos video filmuke – https://youtu.be/8Tjxf-ILZaA
 
   
 
Tarptautinė draugo diena

Lapkričio 29 – oji – Tarptautinė draugo diena.

Kiekvienam vaikui svarbu turėti draugų, nes kaip rašė senovės graikų filosofas Aristotelis „Tai – reikalingiausias gyvenime dalykas. Niekas nenorėtų gyventi be draugų, nors ir turėtų visas gėrybes“.

Draugystė vaikams padeda augti, pažinti pasaulį, atskleisti save, leidžia kartu smagiai leisti laiką, dalintis patirtimi, suteikia daugybę progų ir drąsos įgyvendinti įvairius sumanymus ir įsitraukti į įdomias veiklas.

Šiemet draugo dieną Ukmergės vaikų l/d “Nykštukas” sugalvojo paminėti įdomiai – gaminti atvirukus draugams ir susijungti į virtualų susitikimą per zoom. Tikslas – atskleisti  kūrybiškumą, sukuriant ir padovanojant atviruką draugui. Uždaviniai – lavinti vaikų rašymo, kopijavimo ir meninius įgūdžius ir puoselėti draugiškus santykius tarp vaikų.

Nuo lapkričio 22 dienos iki lapkričio 26 dienos vaikai kalbėjosi apie draugus, draugystę, gero draugo savybes, piešė draugų portretus, kūrė atvirukus draugams (padedami mokytojų). 

2021 metų Lapkričio 29 dieną  kiekvienas vaikas iš daugybės atvirukų išsirinko labiausiai patinkantį. Vėliau mokytojos organizavo vaikams virtualius susitikimus per zoom su kitų grupių draugais. Kiek džiugių emocijų buvo vaikams matant savo draugus, kalbant su jais, šokant, dainuojant, žaidžiant virtualiai.

   

 
Tarptautinė Tolerancijos diena

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir 2021 m. lapkričio 16 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ ugdytiniai ir mokytojos prisijungė prie Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo. 

2021 metų Tolerancijos dienos idėja – tolerancijos miestas. Todėl šią dieną vaikai su mokytojomis ne tik kalbėjosi apie tai, kas jiems yra tolerancija, kaip jie supranta šį žodį, diskutavo koks turėtų būti tolerantiškas miestas, kokie žmonės turėtų tolerantiškame mieste gyventi, bet ir kūrė tolerancijos miestą iš įvairių priemonių – konstruktorių, kaladėlių, žaislų, piešė ant popieriaus. Vėliau visi nupiešti miestai buvo suklijuoti į vieną didelį Nykštuko tolerancijos miestą. 

   

 

Pyragų diena

2021 metų Lapkričio 8 dieną, l/d “Nykštukas” bendruomenė šventė  “Pyragų dieną”. Šiais metais pyragų diena buvo kiek kitokia, nes  visi kartu nutarėme, kad šią dieną gaminsime  pyragą “Tinginį”, ragausime, sversime, matuosime ir sieksime  “ilgiausio Nykštuko tinginio” rekordo. Visiems kartu mums pavyko pasiekti ilgiausio tinginio rekordą. Sujungto tinginio ilgis – 24 metrai ir 22 centimetrai. Šios akcijos metu buvo suaukota daugiau nei 350 eurų. Surinkti pinigai skirti sergančiam mūsų darželio ugdytiniui. Kaip gera dalintis gerumu ir padėti tam, kam labiausiai reikia.

          

 
Akcija “Pradžiugink Klajūniukus”
 
2021 metų spalio mėnesį Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ „Bitučių“ grupės mokytoja Aistė Narbutavičienė ir „Gudručių“ grupės mokytojos padėjėja Irena Ivanauskienė pakvietė  įstaigos bendruomenę dalyvauti akcijoje „Pradžiugink Klajūniukus“.  Bendruomenė gausiai nešė  ėdalą gyvūnams, skanėstus, priežiūros reikmenis, žaislus. Visas surinktas reikalingiausias priemones ir dovanas nuvežė ir įteikė patys ugdytiniai. Apsilankymas Ukmergės gyvūnų globos namuose „Klajūnas“ vaikams suteikė daug įvairių emocijų. Labiausiai vaikams įsiminė šuniukas Sidas, kuris buvo labai draugiškas ir norėjo vaikų dėmesio. Tariame nuoširdų AČIŪ visiems prisidėjusiems prie akcijos.
 
 
 
Paskaita „Sveika mityba. Emocinio valgymo valdymas“ darželio bendruomenei
 
Įgyvendinant Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą “Nykštukų vasaros FAS “(fizinio aktyvumo stovykla) 2021 metų Liepos 1 dieną darželyje lankėsi Visuomenės sveikatos biuro specialistė Skirmantė Sabaliauskienė, kuri atliko susirinkusių dalyvių kūno masės analizę su aparatu „Tanito“ . Kiekvienas dalyvis gavo individualius matavimus, vyko gautų rezultatų aptarimas. Vėliau vyko Sveikatos priežiūros specialistės Daivos Lukšienės paskaita –  „Sveika mityba. Emocinio valgymo valdymas“ darželio bendruomenei. Buvo kalbama apie sveiką mitybą, antsvorio, karantino ir sumažėjusio judumo įtaką svoriui, diskutuota: ką daryti, kaip pakeisti mąstymą ir pagerinti savo gyvenseną. Laikas pralėkė greitai ir naudingai, o įgytos žinios, tikime, kad  padės imtis pokyčių savo gyvenime.
 
 
Mokytojų mankšta su fizioterapeutu Ž. Boškevičiumi

Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ mokytojos ne tik skatina vaikus aktyviai ir sveikai gyventi, bet ir pačios dalyvauja sveikatinimo projektuose ir paskaitose. Įgyvendindamos Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Nykštukų vasaros FAS“ (Fizinio aktyvumo stovykla) darželis įsigijo naujus sporto kilimėlius. 2021 merų Birželio 29 dieną mokytojos ir direktorė juos išbandė kartu su fizioterapeutu Žilvinu Boškevičiumi. Jis mokė susirinkusias dalyves taisyklingai atlikti  pratimus, lavinančius viso kūno raumenis, aiškino jų poveikį ir naudą savijautai, kūno lankstumui, atsakė į iškilusius klausimus. Puikus laikas, smagi kompanija ir naudingos žinios, kurias mokytojos galės perduoti ir  savo grupės vaikams.

  

 
Dziudo treniruotė su treneriu A. Saku
 
Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ įgyvendindamas Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Nykštukų vasaros FAS“ (Fizinio aktyvumo stovykla) ir numatytas veiklas 2021 metų birželio 16 dieną į darželį pasikvietė  svečių iš Ukmergės sporto centro. Atvyko dziudo treneris A. Sakas ir jo auklėtiniai. Treneris papasakojo apie dziudo – vieną iš populiariausių kovų menų pasaulyje, apie diržų spalvų reikšmę, kartu su sportininkais pademonstravo įvairius kovos judesių technikas, o paskui  visi norintys galėjo patys juos išbandyti. Valanda prabėgo taip greitai, paskui dar ilgokai darželio vaikai dalinosi įspūdžiais apie matytą treniruotę, bandė atkartoti matytus trenerio dziudo judesius.
 
  
 
 
Sporto šventė “Žaidimų vaivorykštė”
 
2021 metų Birželio 15 dieną darželyje vyko sporto šventė pagal Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą “Nykštukų vasaros FAS” (fizinio aktyvumo stovykla).
Sporto šventė buvo labai smagi, nes ją vedė vaikų pamėgti personažai – Sportininkė Katiniūtė, Pepė Ilgakojinė ir Kakė Makė. Sportininkė Katiniūtė skatino vaikus ir savo drauges  sportuoti ir sveikai maitintis, nors Pepė ir Kakė Makė buvo linkusios geriau patinginiauti ir paišdykauti, bet vaikų paskatintos ir jos prisijungė prie Sportininkės Katiniūtės siūlomos linksmos mankštos ir siūlomų veiklų. Atlikus  mankštą, vaikų laukė daug įvairių paruoštų rungčių skirtingose darželio erdvėse – vaikai mėtė krepšinio kamuolį, žaidė futbolą, dalyvavo estafetėse šokinėjant per kliūtis. Kadangi vasara ir orai lepina, sportininkė Katiniūtė su draugėmis nepamiršo su vandeniu susijusių užduočių. Vaikai šaudė iš vandens pistoletų, iš baseino traukė spalvotus kamuoliukus, iki finišo ant lėkštutės nešiojo vandens balionus. Po visų rungčių kiekviena grupė suorganizavo pikniką, kurio metu vaikai vaišinosi savo atsineštomis vaišėmis ir dalinosi įspūdžiais apie įvykusią šventę.
 
 
Priešmokyklinukų išleistuvės
 
2021 metų Gegužės 26 dieną “Gudručių” grupės vaikų laukė smagiausia šventė – išleistuvės. Nuo ankstaus ryto šiek tiek jaudindamiesi vaikai rinkosi į  šventiškai papuoštą grupę. Susirinkus visiems, nešini gėlėmis vaikai išskubėjo padėkoti  mokytojoms, darželio direktorei ir  visai darželio bendruomenei už rūpestį, priežiūrą, meilę, įgytas žinias, suteiktas galimybes.
Po sveikinimų, priešmokyklinukai pakvietė direktorę, pavaduotoją ir mokytojas į salę pasižiūrėti jų paruošto trumpo renginio.Vaikai deklamavo eilėraščius, šoko ir dainavo. Pasibaigus nuostabiai meninei programai  direktorė su pavaduotoja visiems vaikams palinkėjo sėkmės einant tolimesniu žinių keliu ir linkėjo toliau išlikti pačiais gudriausiais vaikais. Po palinkėjimų, vaikams buvo  įteikti darželio baigimo diplomai ir segtuvai su vaikų darbais nuo pat lopšelio grupės, kurie suteikė daug džiaugsmo, o kai kam ir sukėlė nuostabą. Vėliau vaikų laukė žaidimai, fotosesijos, šventiniai pietūs ir kitos pramogos – juk darželio išleistuvės būna tik kartą.
 
Gegužės 28 dieną, savo išleistuves šventė  ir “Pelėdžiukų” grupės vaikai. Nuo pačio ryto vaikų laukė staigmena – tėvelių ir mokytojos papuošta grupė, balionai, išleistuvių tortas. Puiki nuotaika garantuota nuo pačio ryto. Trumpam susirinkę į grupę ir apsitarę, ką pirmiausia nori pasveikinti vaikai su gėlėmis  išskubėjo darželio koridoriumi. Kai visi vaikų mylimi darželio darbuotojai buvo pasveikinti, vaikai  grupėje džiaugsmingai atsisveikino su darželiu  dainuodami ir šokdami.
Po nuostabios meninės programos visiems vaikams direktorė su pavaduotoja palinkėjo sėkmės einant tolimesniu žinių keliu ir linkėjo toliau būti  tokiais šauniais,  protingais ir atkakliais bei truputi išdykusiais. Po palinkėjimų, vaikams buvo  įteikti darželio baigimo diplomai ir segtuvai su vaikų darbais nuo pat lopšelio grupės, kurie suteikė daug smagių emocijų. Pasidžiaugę diplomais- pelėdžiukai išskubėjo su balionais į lauką – sugalvoti norų ir juos paleisti į dangų. Tikime, kad visi vaikų  sugalvoti norai išsipildys.
 O vėliau vaikų laukė žaidimai, fotosesijos, šventiniai pietūs ir kitos pramogos – juk darželio išleistuvės būna tik kartą.
 
 
 
Birželio 1 – oji – Vaikų gynimo diena
 
Ukmergės vaikų l/d “Nykštukas” vasarą pasitiko minėdami Tarptautinę Vaikų Gynimo dieną . Šią gražią 2021 metų birželio 1 – ąja dieną į darželį  pas vaikus atskubėjo kiškis ir  paprašė vaikų padėti jam surasti vasarą. Vaikai su malonumu padėjo kiškiui ir visi drauge po visą darželį ieškojo gražuolės vasaros – ir rado. O suradę, vaikai su Kiškiu ir Vasara linksmai šoko, dainavo, sportavo, piešė ir  linksminosi. Štai tokia nuotaikinga ir džiugi vasaros pradžia.
 
 
 
 
Muzikinė pasaka – “Vasaros spalvų karalystėje”
 

2021 metų Gegužės 20 dieną  meninio ugdymo mokytoja Milda Razumaitė ir vyresnieji vaikai su mokytojomis Rita Jakiene, Lauryna Kaminskaite, Vitalija Akstinavičiūte, ir Neringa Godliauskiene pakvietė į muzikos salę pasižiūrėti spektaklio “Vasaros spalvų karalystėje”, kurio tikslas – atskleisti muzikinės vaizduotės aktyvinimo svarbą per  muzikinę pasaką ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikus.

Vos tik įžengus pro duris patekome į gėlių pievą. Mokytojos Daivos Aktinavičiūtės gamintos dekoracijos ir vaidinimo karūnėlės vaikams tiesiog užbūrė  ir nukėlė į saulėtą vasaros dieną pilną  skaniai kvepiančių gėlių – aguonų, pienių,  lelijų, mėlynų varpelių…

Džiaugiamės ir didžiuojamės savo ugdytiniais. Pasaka buvo nuostabi, vaikai atskleidė savo vaidybinius gebėjimus, puikiai perteikė savo vaidinamo personažo nuotaiką, atskleidė  savo šokio, vokalinius gebėjimus. Po vaidinimo, vaikai vaišinosi braškių kokteiliu ir smagiai šnekučiavosi apie spektaklį.

 

 
Šv. Velykos Nykštuke
 
Pasiruošimas Šv. Velykoms darželyje buvo labai smagus. Grupės mokytojos su vaikais puošė ne tik grupių aplinką, bet ir lauko erdves.  Taip darželio viduje ir lauke atsirado ne tik vištelių su viščiukais, bet ir zuikių – puikių, o  medžiai  pasipuošė vaikų  gamintais ir puoštais margučiais.
 
2021 metų Balandžio 12 dieną. Velykė ir Rožinis zuikis sukvietė visus darželio vaikus švęsti Vaikų Velykėles.  Jos buvo sportiškos, linksmos, pilnos įdomios veiklos. Žaidimai, estafetės bei pramogėlės buvo paruoštos atskirose erdvėse. Vaikai rideno margučius ir kamuoliukus, skaičiavo, kas daugiausiai laimėjo…žaidė margučių riedulį…   piešė, kūrė iš gamtinių medžiagų margučius…. lentyniavo, kas greičiau įdės kiaušinį-kamuoliuką į lanką….Laikas Su Velyke ir Rožiniu zuikiu vaikams suteikė daug džiaugsmo, vaikai dar ilgai žaidė žaidimus ir neskubėjo skirstytis.
 
 
 
Pasaulinė autizmo diena

2007 metų gruodžio 18 dieną Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja paskelbė balandžio 2-ąją Pasauline autizmo diena, kurios tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie autizmo spektro raidos sutrikimus, atkreipti atsakingų institucijų dėmesį į kylančias problemas šeimoms, auginančioms šių sutrikimų turinčius vaikus, ugdyti visuomenės supratimą bei toleranciją kitokiems vaikams ir jų tėvams. Šiai dienai paminėti skiriamos įvairios akcijos, kurių metu siūloma apsirengti mėlynai,  piešti lietaus lašelius, debesėlius,  mėlynas saules ir kt.

Šiais metais l/d “Nykštukas”  grupės dalyvavo Vilniaus lopšelio – darželio “Giliukas” skelbiamoje akcijoje ir piešė, kirpo mėlynos spalvos debesėlius ir fotografavosi su jais, taip palaikydami  autistiškus vaikus ir jų tėvelius.

 
Mandagumo ir be patyčių savaitė darželyje
 
2021 metų Kovo mėnesį „Vaikų linija“ tradiciškai skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ,  kurio pagrindinis tikslas – keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias. Ukmergės vaikų  l/d “Nykštukas” kaip ir kasmet prisijungia prie šios iniciatyvos ir organizuoja įvairias veiklas skirtas skatinti vaikų draugišką, tolerantišką elgesį su kitais, išvengti kitą skaudinančio ar žeminančio elgesio.
Kovo 16 – 26 dienos vaikams buvo įdomios, kūrybingos, pilnos netikėtumų ir viešnių. Savaitės ,,Be patyčių” metu vaikus aplankė Raganėlė Nedorėlė, kuri buvo labai nedraugiška, norėjo atimti iš vaikų Švelniukus. Bet vaikai nusprendė paslėpti ir saugoti juos nuo pikčiurnos, o ją pačią išmokyti draugiškumo ir mandagumo. Visi statė gyvus draugystės tiltus, piešė  draugystės gėles, iš tešlos gamino veidukus – emocijas, patys sodino ir augino šypsenėles, iš siūlų gamino švelniukus. O kai atvyko Kakė Makė, klausėsi jos mandagių, gražių žodelių, darė skryneles ir į jas dėjo mandagius žodelius. Penktadienį Kakė Makė ir Raganėlė Nedorėlė susitiko su vaikais, pasinaudojusios internetiniu – draugystės tiltu.
Dviejų savaičių veiklas galite pažiūrėti filmuke – https://www.youtube.com/watch?v=5R43jK3D7Ig
 
 

 

Pasaulinė Dauno sindromo diena

Kiekvienais metais Kovo 21 d. yra švenčiama Pasaulinė Dauno sindromo diena.  Tai diena, kai mūvimos skirtingos kojinės išreiškiant palaikymą ir toleranciją žmonėms su Dauno sindromu bei jų šeimoms. Skirtingos kojinės simbolizuoja kitoniškumą, tačiau jį nulemia tik viena chromosoma. Ši socialinė akcija skirta plėsti tolerancijos ribas, mažinti atskirtį bei formuoti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia.

Nykštuko bendruomenė  prisijungė  prie socialinės akcijos #nenurašykopalaikyk, – papuošdami darželio langus ryškiaspalvėmis saulytėmis, mūvėdami skirtingas kojines, priešmokyklinukai sušoko skirtingų kojinių šokį, kurį galite pamatyti čia –  https://drive.google.com/file/d/1IyEI8rgdxweztu3CZeTLPYy0zCEupTjl/view?usp=sharing

 

   

   

 

Jerusalema  šokis “Nykštuke”

Pietų Afrikos muzikos ritmai ir šokis, užgimęs nedidelėje draugų kompanijoje Angoloje išplito po visą pasaulį, paskui save skleisdamas pozityvumo ir geros nuotaikos virusą. Šokio idėja yra susijusi su noru COVID-19 ligos nuvargintam pasauliui įkvėpti daugiau vilties, kad virusą pavyks įveikti.

Šokį pagal Pietų Afrikos Respublikos muzikanto Master KG ir atlikėjos Nomcebo Zikode dainą „Jerusalema“ Lietuvoje jau sušoko ne vienas kolektyvas. Šokio ritmui pasidavė ir Ukmergės vaikų l/d “Nykštukas” bendruomenė.
Vaikai ir mokytojos  nuo kovo 15 dienos  mokėsi žingsnelių, šoko, o visą jų šokį galite pamatyti – https://www.youtube.com/watch?v=lZmfd2VB8OA

  

 

Pilietinė iniciatyva „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“

Šiais, 2020 metais minimos jau 31-sios Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinės. Kaip ir kiekvienais metais, lopšelis – darželis “Nykštukas” dalyvauja pilietinėje iniciatyvoje “Gyvasis tautos žiedas”. Šią nacionalinę pilietiškumo iniciatyvą inicijuoja Tarptautinė komisija kartu su idėjos autoriais – Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšeliu – darželiu.

 

Priešmokyklinukų virtualus koncertas Kovo 11-tajai paminėti

Priešmokyklinukai kartu su savo mokytojomis Rita Jakiene ir Aušra Danieliene 2020 metų kovo 9 dieną sukvietė visus darželio vaikus į nuotolinę dainų ir šokių šventę zoom platformoje, skirtą paminėti  kovo 11 – tąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Renginio video nuorodą rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=sGBaMrst6n0

Visi susirinkusieji kartu su priešmokyklinukais šoko, dainavo, klausėsi deklamuojamų eilėraščių ir smagią užduotį atliko – statė bokštus, o paskui  per kompiuterio ekranus stebėjome, kurios grupės bokštas aukštesnis, kurios –  didesnis. Puikus virtualus renginys, suteikęs daug nepamirštamų emocijų vaikams ir mokytojoms.

                               

 

Ukmergės vaikų lopšelio – darželio “Nykštukas” ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, mokytojų kūrybinių darbų paroda “Gražiausių lietuviškų žodžių juosta”

Valstybinė lietuvių kalbos komisija nuo 2016 metų  vasario 16 – kovo 11 dienomis rengia Lietuvių kalbos dienas šalies įstaigose, visuomeninėse organizacijose ir lietuvių bendruomenėse užsienyje. Ukmergės vaikų lopšelis – darželis „Nykštukas“ prisijungia prie šios iniciatyvos ir organizuoja lietuvių kalbos sklaidos dienas savo įstaigoje.

2021 metų vasario 25 d. – kovo 4 d. minint lietuvių kalbos dienas, įstaigoje surengta  kūrybinių darbų paroda “Gražiausių lietuviškų žodžių juosta”.

Tikslas – turtinti ir plėsti vaikų žodyną, kūrybiškai perteikiant žodžius meninės raiškos priemonėmis.

Uždaviniai:

1.    plėsti vaikų žodyną, skatinti kalbinį aktyvumą.

2.  skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumą, išradingumą, saviraišką.

Vaikai naudodami įvairias meninės raiškos technikas, medžiagas bei priemones, įvairiais būdais rašė ir puošė lietuviškus žodžius ant lapo juostos. Galiausiai visi žodžiai buvo suklijuoti į ilgą juostą ir ji buvo pakabinta darželio koridoriuje. Priešmokyklinukams išmatavus ir suskaičiavus kiek žodžių sudaro juostą, paaiškėjo, kad jos ilgis siekia net 82 m 11 cm ir ją sudaro 266 žodžiai.

Visus vaikų surašytus ir papuoštus žodžius, galima pažiūrėti šiame video – https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR0U6yuLZ1bsLn80kUTLpME_rRVuZU9SmFHxsta7Wj0R5RqNY0mdnRcCHIk&v=G_h8sRLSIvA&feature=youtu.be