Sveikatinimo akcija “Sveikas vaikas – laimingas vaikas”

Kaip ir pernai, taip ir šiemet 2023 m.  balandžio 7 dieną Ukmergės vaikų lopšelio – darželio „Nykštukas“ vaikai ir bendruomenė dalyvavo sveikatinimo akcijoje „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, skirtą Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Ją organizavo Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“ ir Vilniaus lopšelis – darželis  „Želmenėliai“. O Vilniaus lopšelis – darželis „Pelenė“ kvietė kiekvieną rytą pradėti nuo džiaugsmingos mankštos. Tad visą savaitę vaikai lauke, sporto salėje ir grupėse linksmai sportavo, mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus ir judriąją savaitę užbaigė bėgimu – mažesnieji bėgo aplink darželį, o priešmokyklinukai – bėgo pėsčiųjų take prie Šventosios upės.  Prie bėgimo prisijungė ir bendruomenė. Juk geras pavyzdys užkrečia!

Kalėdinis nykštukų futboliukas

2022 m.  gruodžio 16 dieną Ukmergės vaikų  lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ praūžė Kalėdinis nykštukų futboliukas. Į sporto salę susirinko visi, kam patinka sportuoti, bėgioti ir žaisti futboliuką. Vyko vaikų, lankančių futbolo treniruotes, kamuolio žongliravimo pasirodymas, daug linksmų žaidimų su kamuoliais ir žinoma, futboliuko varžybos. Smagu, kad mūsų mažieji nykštukai, papildomo ugdymo pedagogės (kūno kultūros) Neringos vedami – ir mergytės, ir berniukai, sėkmingai išbando įvairias sporto šakas ir tobulina įgūdžius.

Akcija “Sportuojantis koridorius”

2022 m. lapkričio 3-4 dienomis darželyje vyko akcija „Sportuojantis koridorius“, kurios iniciatoriai – Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), Kauno lopšelis-darželis „Klausutis“.

Šios akcijos tikslas –  skatinti vaikų fizinį aktyvumą neįprastoje aplinkoje, koridoriuje.
 Uždaviniai:
1.  Organizuoti ir įgyvendinti aktyvias veiklas Respublikos darželių koridoriuose.
2. Skatinant įvairių formų ir rūšių fizinį aktyvumą.
3.  Suteikti vaikams judėjimo džiaugsmą koridoriuje.

Mokytojos pasitelkdamos kūrybiškumą  ir įvairias priemones darželio koridoriuje paruošė vaikams aktyvių veiklų. Vaikai  mėtė kamuoliukus nuo laiptų ir bandė juos sugauti, šokinėdami siekė balionų, bandė įveikti kliūtis – lipo, šliaužė, šokinėjo, kūrė figūras pagal paveikslėlius ir kitaip aktyviai sportavo.

Sportas – sveikata, judame su Migle!

 Nuo 2022 m. spalio 24 dienos iki  gruodžio 11 dienos, kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį  Ukmergės vaikų lopšelio – darželio „Nykštukas“ sporto salėje vyko kūno stiprinimo treniruotės įstaigos kolektyvui. Jas vedė Ukmergės sporto centro trenerė Miglė Ivanauskienė. Mūsų kolektyvas visada stengiasi palaikyti sveiką gyvenimo būdą, o sportas dar ir suartina, suburia kolektyvą, skatina aktyvesnei bendrystei, pakelia nuotaiką ir nuima stresą, todėl treniruotis kartu buvo ne tik naudinga, bet ir smagu. Manome, kad tai puikus pavyzdys ir darželio vaikams. Jei mes norime, kad vaikai būtų sveiki, ir pačios turime tokios būti. Smagu, kad vaikai mus palaikė ir labai norėjo sportuoti kartu. Nors treniruotės baigėsi, bet kolektyvas žada ir toliau sportuoti, ir palaikyti aktyvų gyvenimo būdą.

 

 

Akcija “Rieda ratai rateliukai”

Kaip ir kiekvienais metais minint Europos judriąją savaitę ir Tarptautinę dieną be automobilio,  visi darželio vaikai bei mokytojos  dalyvavo  akcijoje „Rieda ratai rateliukai“.

Šios akcijos tikslai:
1. Skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla;
2. Supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis.

2022 m. rugsėjo 22 dieną vaikai  į darželį ryte atvyko aplinkai  draugiškomis judėjimo priemonėmis –  dviratukais, triratukais, balansiniais dviratukais, paspirtukais. Grupėse ryto rato metu vaikai  prisiminė saugaus eismo kelyje taisykles, kai kuriuos kelio ženklus ir jų reikšmes, diskutavo apie transporto priemonių keliamą žalą aplinkai, aiškinosi kaip galėtų  prisidėti  saugojant aplinką. Aptarę visus dalykus, vaikai su mokytojomis išskubėjo į lauką, linksmai važinėjosi, dalyvavo lenktynėse, įveikė įvairias paruoštas kliūtis. 

 

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis Jonavoje

Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ dalyvavo ilgalaikiame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomame projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“, kurį organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projekto tikslas: didinti (1-7 m) vaikų fizinį aktyvumą, taikant inovatyvias fizinio ugdymo formas. O renginio globėja – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. 2022m. gegužės 29 dieną, Jonavos sporto arenoje organizuotame baigiamajame projekto renginyje – finaliniame  festivalyje Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ atstovavo „Voveryčių“ grupės šešių vaikų komanda: trys mergaitės ir trys berniukai, kurie su šeimos nariais, ir savo mokytojomis Vida Čepiene bei papildomo ugdymo pedagoge Neringa Godliauskiene. Festivalis praūžė be varžymosi, visos rungtys džiugios, patrauklios, atitinkančios vaikų amžių, parengtos profesionalių kūno kultūros pedagogų, dirbančių ikimokyklinėse įstaigose. Jonavoje sekmadienį žaidė bei skirtingus judesius lavino net 280 dalyvių, kuriuos stebėjo ir sveikino jaunimo olimpinių žaidynių čempionė, plaukikė Agnė Šeleikaitė!

 

Futboliuko šventė

Ukmergės vaikų lopšelis-darželis “Nykštukas” vyresnieji vaikai, priešmokyklinukai ir Rečionių grupės vaikai dalyvavo ilgalaikio masinio futbolo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projekte , kuris tęsėsi nuo 2021 m. rugsėjo iki 2022 m. gegužės mėn. Projekto organizatoriai – Lietuvos futbolo federacija (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA). Projekto draugai – Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).  2022 m. balandžio 25 dieną įstaigoje vyko futboliuko šventė, kurios metu Ukmergės sporto centro futbolo treneris Julius ir 4 jo auklėtiniai parodė vaikams įvairius kamuolio valdymo būdus, po to visi kartu tai išbandė, žaidė futboliuką.
Ruošdamiesi renginiui, vaikai patys gamino medalius, kuriuos įteikė vieni kitiems, kūrė plakatą, šūkį. Šventė baigėsi diplomų įteikimais, kuriuos atsiuntė projekto organizatoriai.

 

Pasaulinės sveikatos dienos minėjimas darželyje

2022 m. balandžio 7 dieną vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikai ir bendruomenė  prisijungė į Sveikatinimo akciją „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, skirtą Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Šios akcijos organizatorių– RIĮDA „Sveikatos želmenėliai“ ir Vilniaus miesto lopšelis-darželis „Želmenėliai“ siekis – sudominti visas respublikos ikimokyklines įstaigų bendruomenes masiniu bėgimu. Visos darželio grupės pasipuošusios spalvingais marškinėliais ir emblemomis “Aš bėgu 2022” susirinko darželio kieme prie starto linijos. Smagu buvo įveikti numatytą atstumą ir pasiekti finišą, nesistengiant lenktyniauti. Gera  pajausti bėgimo kartu malonumą. Gera judėti ir augti sveikiems, ir laimingiems.

Respublikinis Trikrepšio festivalis

2022 m. Kovo 10 dieną, Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ vaikai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną prisijungdami prie RIUKKPA ir Lietuvos sporto muziejaus LTOK Kauno apskrities tarybos organizuojamo respublikinio trikrepšio festivalio. Vyresniųjų grupių vaikai ir  priešmokyklinukai pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvomis mankštinosi, dalyvavo estafetėse, tobulino kamuolio metimo ir gaudymo įgūdžius, atliko įvairius pratimus su krepšininkėmis savanorėmis Luka ir Julija, daug ir aktyviai sportavo.

 

Žiemos pramogos

Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ vaikai, kaip ir kasmet, vos tik pasnigus, su papildomo ugdymo mokytoja Neringa išskubėjo į kiemą slidinėti. Vieni kitiems padėdami, linksmai nusiteikę, įveikę visus iššūkius aktyviai leido laiką gryname ore ir mažieji, ir vyresnieji „Nykštuko“ ugdytiniai.

     

 

Sveikatinimo akcija „Mažieji turistai – 2021“

2021 m. rugsėjo 27 dieną Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ vaikai dalyvavo Sveikatinimo akcijoje „Mažieji turistai – 2021“, skirtą Pasaulinei turizmo dienai paminėti. TIKSLAS – ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti kuo daugiau laiko praleisti gryname ore siekiant sustiprinti fizines jėgas, ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis. Ugdytiniai keliavo į miesto Pilies parką, V. Bergo Ąžuolų giraitės parką, kopė į piliakalnį, sportavo, žaidė, atliko aktyvias sportines užduotis ir žinoma vaišinosi. Mažiesiems darželio ugdytiniams didžiausias iššūkis apeiti visą darželio teritoriją ir išmėginti aikštelėse esančias sūpynes, čiuožynes ir kitas kliūtis. Namo vaikai grįžo šiek tiek pavargę, bet laimingi ir pilni įspūdžių.

 

 

Žiemos olimpinės žaidynės

2020 metų žiemužė sniego ir šaltuko  nepagailėjo. Bet mažieji “nykštukiečiai” žiemos išdaigų neišsigando ir visi sudalyvavo Žiemos Olimpinėse žaidynėse. Ieškojo išėjimo iš sniego labirinto, brido per gilias pusnis, lindo pro sniego pilies tunelius, žaidė ledo ritulį, šoko su Pingvinu ir Ančiuku, mėtė sniegą, spalvotus kamuoliukus ir aišku džiaugėsi sniego kalnu.