„Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis Jonavoje

Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“ dalyvavo ilgalaikiame Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomame projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“, kurį organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projekto tikslas: didinti (1-7 m) vaikų fizinį aktyvumą, taikant inovatyvias fizinio ugdymo formas. O renginio globėja – pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. 2022m. gegužės 29 dieną, Jonavos sporto arenoje organizuotame baigiamajame projekto renginyje – finaliniame  festivalyje Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ atstovavo „Voveryčių“ grupės šešių vaikų komanda: trys mergaitės ir trys berniukai, kurie su šeimos nariais, ir savo mokytojomis Vida Čepiene bei kūno kultūros mokytoja Neringa Godliauskiene. Festivalis praūžė be varžymosi, visos rungtys džiugios, patrauklios, atitinkančios vaikų amžių, parengtos profesionalių kūno kultūros pedagogų, dirbančių ikimokyklinėse įstaigose. Jonavoje sekmadienį žaidė bei skirtingus judesius lavino net 280 dalyvių, kuriuos stebėjo ir sveikino jaunimo olimpinių žaidynių čempionė, plaukikė Agnė Šeleikaitė!

 

Pasaulinės sveikatos dienos minėjimas darželyje

2022 m. balandžio 7 dieną  l/d „Nykštukas“ vaikai ir bendruomenė  prisijungė į Sveikatinimo akciją „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, skirtą Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Šios akcijos organizatorių– RIĮDA „Sveikatos želmenėliai“ ir Vilniaus miesto lopšelis-darželis „Želmenėliai“ siekis – sudominti visas respublikos ikimokyklines įstaigų bendruomenes masiniu bėgimu. Visos darželio grupės pasipuošusios spalvingais marškinėliais ir emblemomis “Aš bėgu 2022” susirinko darželio kieme prie starto linijos. Smagu buvo įveikti numatytą atstumą ir pasiekti finišą, nesistengiant lenktyniauti. Gera  pajausti bėgimo kartu malonumą. Gera judėti ir augti sveikiems, ir laimingiems.

Respublikinis Trikrepšio festivalis

2022 m. Kovo 10 dieną, Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ vaikai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną prisijungdami prie RIUKKPA ir Lietuvos sporto muziejaus LTOK Kauno apskrities tarybos organizuojamo respublikinio trikrepšio festivalio. Vyresniųjų grupių vaikai ir  priešmokyklinukai pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvomis mankštinosi, dalyvavo estafetėse, tobulino kamuolio metimo ir gaudymo įgūdžius, atliko įvairius pratimus su krepšininkėmis savanorėmis Luka ir Julija, daug ir aktyviai sportavo.

 

Žiemos pramogos

Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ vaikai, kaip ir kasmet, vos tik pasnigus, su papildomo ugdymo mokytoja Neringa išskubėjo į kiemą slidinėti. Vieni kitiems padėdami, linksmai nusiteikę, įveikę visus iššūkius aktyviai leido laiką gryname ore ir mažieji, ir vyresnieji „Nykštuko“ ugdytiniai.

     

 

Sveikatinimo akcija „Mažieji turistai – 2021“

2021 m. rugsėjo 27 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ vaikai dalyvavo Sveikatinimo akcijoje „Mažieji turistai – 2021“, skirtą Pasaulinei turizmo dienai paminėti. TIKSLAS – ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti kuo daugiau laiko praleisti gryname ore siekiant sustiprinti fizines jėgas, ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis. Ugdytiniai keliavo į miesto Pilies parką, V. Bergo Ąžuolų giraitės parką, kopė į piliakalnį, sportavo, žaidė, atliko aktyvias sportines užduotis ir žinoma vaišinosi. Mažiesiems darželio ugdytiniams didžiausias iššūkis apeiti visą darželio teritoriją ir išmėginti aikštelėse esančias sūpynes, čiuožynes ir kitas kliūtis. Namo vaikai grįžo šiek tiek pavargę, bet laimingi ir pilni įspūdžių.

 

 

Žiemos olimpinės žaidynės

2020 metų žiemužė sniego ir šaltuko  nepagailėjo. Bet mažieji “nykštukiečiai” žiemos išdaigų neišsigando ir visi sudalyvavo Žiemos Olimpinėse žaidynėse. Ieškojo išėjimo iš sniego labirinto, brido per gilias pusnis, lindo pro sniego pilies tunelius, žaidė ledo ritulį, šoko su Pingvinu ir Ančiuku, mėtė sniegą, spalvotus kamuoliukus ir aišku džiaugėsi sniego kalnu.