Projekto “Socialinio emocinio ugdymo sprendimai” rezultatai
 
2023 metų rugsėjo 15 dieną Visuomenės sveikatos biuro specialistės ir mokyklų atstovai susirinko pasidžiaugti projekto ,,Socialinio emocinio ugdymo spendimai” rezultatais. Projektas finansuotas Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšomis. Renginio metu projekto organizatorės ir koordinatorės švietimo švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresniosios specialistės Ramunė Bakučionienė ir Rasa Ragelytė-Kraucevičienė susirinkusiems priminė projekto tikslą, pasidžiaugė projekto dėka rajono sveikatos kabinetų aprūpinimu inovatyviomis mokymo priemonėmis. ,,Iki šiol turėjome labai kuklias mokymo priemones. Projektas suteikė galimybę dirbti kūrybiškai”- pastebėjo specialistė Dalia Butiškienė. Dalyviai  taip pat dalinosi savo džiaugsmais, naudojant priemones ir pritaikant jas ugdymo procese.
 
 
Projektas “Socialinio emocinio ugdymo sprendimai”
 
nuo 2022 metų rugpjūčio 18 dienos Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, kartu su partneriu – Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuru įgyvendina projektą “Socialinio emocinio ugdymo sprendimai” Ukmergės ugdymo įstaigose. Projekto tikslas: stiprinti vaikų psichinę sveikatą, emocinę gerovę, sudaryti sąlygas kokybiškam emociniam ugdymui. Jis finansuojamas 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšomis. Pagal projektą mūsų darželis gavo minkštų formų rinkinį, parašiutus, interaktyvias grindis, interaktyvią smėlio dėžę, žaidimą “Jenga xxl” ir kt. priemonių.
Vaikai gautas minkštas formas kūrybiškai panaudojo savo žaidimuose –  kūrė namus, pilis, traukinius, mašinas, įvairiausius baldus. Statė labirintus, tiltus, kliūčių ruožus ir kitaip panaudojo  sportuodami su fizinio ugdymo pedagoge Neringa.
 
Sausio mėnesį Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Butiškienė  darželyje vykdė sveikatingumo akciją „Gamtos vaistinė”, kurių metu, taip pat buvo naudojamos minkštos formos, gautos pagal projektą. Vaikai įsirengė namus, kavines, arbatines, jose ragavo įvairias arbatas ir žiūrėjo mokomuosius filmukus.

Gautas žaidimas Jenga xxl – puiki priemonė bendravimo ir bendradarbiavimo, komandinio darbo įgūdžiams formuoti. Juo žaisdami vaikai lavina loginį mąstymą, kantrybę, kartu su draugais ieško problemų sprendimo būdų, mokosi taikyti įvairias strategijas, siekdami pastatyti kuo aukštesnį bokštą.
 
Gautos interaktyvios grindys, papildė sensorinio kambario erdvę. Vaikai su dideliu džiaugsmu jas išbandė ir noriai žaidė. Šios grindys ypač padėjo mažiesiems sunkiu adaptaciniu laikotarpiu, suteikdamos daug džiugių emocijų: vaikai ieškojo lobio, sprogdino balionus, gaudė kamuolius, net medaus ąsočius rinko ir dar įvairiausius žaidimus išbandė. Mokslo metai tik prasidėjo, tad ši priemonė paįvairins ir pradžiugins vaikus ugdymosi veiklų ir laisvalaikio metu.
Galime pasidžiaugti, kad vaikų labai mėgstamos interaktyvios priemonės leidžia vaikams ne tik mokytis ir tobulinti skaičiavimo, spalvų pažinimo, koordinacijos, stambiosios motorikos, dėmesio koncentracijos ir kt. įgūdžius, bet ir teikia vaikams atradimo džiaugsmą, skatina išgyventi sėkmę, įveikus užduotis.
 

Sporto rėmimo fondo finansuojamo projekto “Mažųjų judėjimo džiaugsmas”

fizinio aktyvumo savaitė “RUDENS KREPŠINIS”

2021 metų Spalio 11 – 15 dienomis Ukmergės vaikų l/d “Nykštukas”  startavo fizinio aktyvumo savaitė. Visa savaitė buvo kupina smagios veiklos, estafečių, rungčių su kamuoliais, mokymosi pataikyti į krepšį, varytis kamuolį, mokymosi žaisti krepšinį komandomis.

Pirmadienį viso darželio vaikai kartu su papildomo ugdymo mokytoja Neringa ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Lauryna paskelbė fizinio aktyvumo savaitės pradžią. Mokytojos pristatė vaikams kokia savaitė laukia, kokie žaidimai ir užduotys bus organizuojamos. Šventės atidarymo metu vaikai papasakojo ką žino apie krepšinį, dalinosi mintimis kaip jį reikia žaisti. Vėliau mokytojos  kartu su vaikais atliko mankštą su kamuoliais skambant muzikai. Po mankštos, visos grupės išsiskirstė į erdves ir žaidė žaidimus su kamuoliais – mėtė, gaudė, vyresnieji vaikai – mokėsi pataikyti kamuolį į krepšį iš skirtingo atstumo.

Antradienį  vaikai  su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Zita ir Karolina, prisiminė ką veikė pirmadienį,  tada mokytojos paaiškino kokia šiandien laukia diena, papasakojo ką vaikai veiks. Vėliau visi kartu skambant smagiai muzikai atliko mankštą ir išskubėjo į erdves dalyvauti  kamuolio varymosi per kliūtis rungtyse, estafetėse su kamuoliais. Mažesnieji darželio vaikai žaidė judriuosius žaidimus su kamuoliais”, o vyresnieji vaikai mokėsi varytis kamuolį, apsivaryti kamuolį aplink kliūtis ir mesti jį į krepšį.

Trečiadienį  tęsiant fizinio aktyvumo savaitę, priešmokyklinio  ugdymo mokytoja Lauryna kartu su Kiškiu- Piškiu pakvietė vaikus dalyvauti taikliosios rankos varžybose. Bet prieš tai visi kartu pamankštino rankytes, kojytes, kad pavyktų kuo daugiau kamuolių pataikyti. Po mankštos išsiskirstę į  paruoštas erdves, vaikai mėtė  krepšinio kamuolius ir   įvairius kamuoliukus iš skirtingų atstumų – į krepšį,  į dėžes, mėtė kamuolį per lankus,  skaičiavo kiek kartu pataikė, užrašė rezultatus. Priešmokyklinukai  kartu su papildomo ugdymo mokytoja Neringa ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rita bei Lauryna, savanorėmis Luka ir Julija sporto salėje mokėsi  varytis kamuolį, perduoti kamuolį draugui, pataikyti kamuolį į krepšį, mokėsi žaisti krepšinį komandomis.

Ketvirtadienis – krepšinio taisyklių diena. Papildomo ugdymo mokytoja Neringa kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Lauryna kartu su susirinkusiais vaikais, prisiminė, ką veikė per ankstesnes dienas, vaikai papasakojo, ko išmoko, papasakojo kaip yra žaidžiamas krepšinis, kokios šio žaidimo taisyklės. Vėliau visi kartu atliko  smagią mankštą  panaudojant kamuolius. Pasimankštinę, vaikai išskubėjo į paruoštas erdves žaisti. Mažesnieji darželio vaikai žaidė žaidimus ir atliko judrias užduotis su kamuoliais lauke, vyresnieji vaikai mokėsi žaisti krepšinį komandomis. 

Penktadienį visų vaikų laukė paskutinė fizinio aktyvumo savaitės diena. Kadangi oras pasitaikė lietingas, šventinės savaitės uždarymas ir apdovanojimai persikėlė į grupes. Visų grupių vaikai  žaidė aktyvius žaidimus grupėse, o po žaidimų vaikų laukė staigmena – dovanos. Kiekvieną grupę aplankė Tigriukas kartu  su draugais –  papildomo ugdymo mokytoja Neringa ir direktorės pavaduotoja ugdymui Renata. Tigriukas  buvo labai smalsus ir išklausynėjo vaikų, ką jie veikė visą savaitę, ką išmoko, parodė vaikams kokius moka triukus su krepšinio kamuoliu, pamokė vaikus juos atlikti. Pavaduotoja Renata pasidžiaugė, kad vaikai visą savaitę  taip aktyviai sportavo ir įteikė vaikams dovanų. Priešmokyklinukai kartu su papildomo ugdymo mokytoja Neringa, žirafa, tigriuku ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Lauryna sporto salėje prisiminė ką  veikė per savaitę, prisiminė su kokio dydžio kamuoliais žaidžia vaikai, vyrai ir moterys, parodė, kaip moka varytis kamuolį, mesti į krepšį.  Po smagios veiklos vaikai buvo apdovanoti dovanomis ir palinkėta, kad ir toliau aktyviai sportuotų ir žaistų lauke ne tik krepšinį, bet ir kitus išmoktus  judrius žaidimus su kamuoliais.

                                             

 

Sporto rėmimo fondo finansuojamo projekto “Mažųjų judėjimo džiaugsmas”

Sporto savaitė “VASARA SU VĖJELIU”

2021 metų Gegužės 10 – 14 dienomis Ukmergės vaikų l/d “Nykštukas”  startavo sporto savaitė, kurioje netrūko muzikos, šokių,  žaidimų, užduočių, estafečių, vaikų juoko. Kiekviena sporto diena buvo nepaprasta – pas vaikus į darželį užsukdavo vis kiti personažai – tai Nykštukas, tai Varlytė ir upeliukas, ir net supermenas su Pepe ilgakojine, bei Zuikis su tigriuku buvo atkeliavę… Kiekviena sporto diena buvo vis kitokia. Pirmadienis – šokio ir muzikos diena.  Antradienis – Gaudynių diena. Trečiadienis – Šuoliukų diena. Ketvirtadienis – Kamuolių diena. Penktadienis – Žaidimų su taisyklėmis diena.

Pirmadienį vaikai kartu su papildomo ugdymo pedagoge Neringa ir  Nykštuku mankštinosi skambant mankštos dainelei ir šoko, kūrė šokius išsiskirstę į savo aikšteles. O šokių buvo pačių įvairiausių. Vaikai su mokytojomis šoko pagal  daineles “Laikrodukas”, “Olimpinis himnas”, “Jerusalema”, “Banana”, “Šviesoforas mirga”, “Atvažiavo meška”, “Pirato mankšta” ir kt.

     

Antradienį Varlytė Kvaksytė su upeliuku sukvietė vaikus į gaudynių dieną. Du draugai, susitikę po žiemos linksmai pasportavo su susirinkusiais vaikais  skambant Flinto dainelei. Pasimankštinę, vaikai su Varlyte ir upeliuku aptarė saugių gaudynių taisykles ir dar prisiminė saugaus eismo taisykles važinėjant paspirtuku, kurias Varlytė buvo primiršusi. Vėliau vaikai išsiskirstė į atskiras erdves ir žaidė įvairiausius gaudynių žaidimus – bandė pagauti vėją su aitvarais, gaudė spalvotus balionus, žaidė gaudynių žaidimus “Katė ir pelės”,  “Pagauk mane”, “Ištrauk uodegėlę”, “Paukštelis be lizdelio”, “Pagauk draugą”, “Išgelbėk mane”,  “Katinas ir žvirbliai”, “Vilkas griovyje”, “Gaudymas tarp kliūčių”,  “Pas lokį miške”, “Tinklas ir žuvys”  ir kitaip aktyviai žaidė.

Trečiadienį vaikų laukė smagi šuoliukų diena. Į svečius  atkeliavo Tigriukas su Kiškeliu. Kartu su vaikais pasimankštinę, Tigriukas su Kiškeliu  pamokė vaikus įvairiais būdais šokinėti – strykt į aukštį, strykt į tolį, pievoje kur dobiliukai, treniruojasi tigriukai… strykt į aukštį,  strykt į tolį, pievoje kur dobiliukai, treniruojasi kiškiukai… strykt į aukštį, strykt į tolį, pievoje kur dobiliukai, treniruojasi vaikiukai. Pastriksėję, visi bandė įveikti Tigriuko ir Kiškelio šokinėjimo užduotis suruoštas atskirose erdvėse –  šokinėjo per šokdynę, per gumutę, per ilgą sukamą virvę, šuoliavo su maišais, peršokinėjo  įvairias kliūtis, nušokinėjo nuo rąstų, šokinėjo su kamuoliais, kaip varlytės nuo vieno lapelio ant kito, dalyvavo zuikių šuolių estafetėje ir kitose šuolių rungtyse.

 

   

 

Ketvirtadienis buvo skirtas žaidimams su kamuoliais. Šįkart pas vaikus atkeliavo ne kas kitas – o supermenas su Pepe Ilgakojine.  Pirmiausia herojai su vaikais pašoko ir pasimankštino, o paskui pasiūlė vaikams pažaisti įvairius žaidimus su kamuoliais ir kamuoliukais. Vaikai žaidė kvadratą, šokinėjo ant kamuolių, dalyvavo estafetėse su kamuoliais, žaidė futbolą, krepšinį, mėtė kamuoliukus ant parašiuto, mėtė kamuolius per lanką, žaidė žolės riedulį su skėčiais…

Penktadienis – paskutinioji sportinės savaitės diena buvo skirta judriesiems žaidimams su taisyklėmis. Kartu su Kiškeliais, tigriuku ir nykštuku vaikai  prisiminė ką veikė visą savaitę, kartu pašoko pagal mankštos dainelę, o paskui su personažais  atskirose erdvėse žaidė įvairius žaidimus. Vyresnieji vaikai išbandė savo greitumą ir vikrumą žaisdami velobolą (sportinis kamuolio žaidimas važiuojant dviračiais). Gana neįprastas žaidimas, bet kiek juoko ir džiugių emocijų jis suteikė.  Kitos grupės pasiskirsčiusios po erdves žaidė žaidimus – “Traukinys”, “Medžiai dega”, “Kvadratas”, “Katė ir pelė”, “Aukščiau žemės”, “Suras porą”, “Vilkas ir avys”, “Žuvys ir tinklas”, “Paukšteliai lizdeliuose”, “Trys spalvos”,  “Permesk kamuolį”, “Saulė ir lietus”, “Gandras ir varlytės”, “Balionėlis”,  “Trečias bėga”, “Paukšteliai ir vanagėlis”.

      

 

Rudens sporto savaitė pagal projektą “Mažųjų judėjimo džiaugsmas”

2020 metų rugsėjo 28 – spalio 2 dienomis  darželyje buvo organizuojama rudens sporto savaitė  pagal Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą “Mažųjų judėjimo džiaugsmas”.

 

RUGSĖJO 28 D. PIRMADIENIS

RUDENS SPORTO SAVAITĖS ATIDARYMAS. MANKŠTA SU KIŠKIU. RUNGTYS LAUKO ERDVĖSE.

Rudens sporto savaitė prasidėjo smagia muzika ir  mokytojos Neringos ir žirafos bei kiškio pristatymu visiems dalyviams, kokia bus ši savaitė.  Trumpai  buvo pristatytos kiekvienos dienos veiklos: Pirmadienį – mankštinsimės ir rungtyniausime; Antradienį – keliausime turistauti, ką reikėtų pasiimti einant turistauti?; Trečiadienį – žaisime futbolą, kaip ji žaisti, ko reikia šiam žaidimui?;  Ketvirtadienį –  šoksime, dainuosime ir atliksime užduotis; Penktadienį – žaisime  smagius žaidimus darželio erdvėse. Savaitės uždarymo metu visų dalyvių lauks siurprizai.

Po pristatymo, skambant  muzikai  kiškis  kartu su visais dalyviais smagiai pasimankštino ir dalyviai išsiskirstė po darželio erdves atlikti įvairias užduotis.

 Kiekvienos grupės vaikai pasidalijo į komandas.

* mėtė kamuolį į krepšinio lanką,  lenktyniavo, kuri komanda greičiau tai atliks;

* įrengtame kliūčių ruože peršoko/perlipo kliūtis.

* rungtyniavo, kas greičiau nuveš mašinytę obuolių meškučiui;

* stengėsi pasiekti finišą važiuodami balansiniu vėžimėliu su rankenomis;

* rungtyniavo, kas  daugiausiai pataikys kamuoliukų į olimpinius žiedus;

* šokinėjo įvairiomis kryptimis, pagal  pateiktas nuorodas (sustatytus batus).

*  žaidė žolės riedulį ir lenktyniavo kas daugiau pataikys kamuoliukų į vartus.

Kiekviena grupė atlikusi vieną užduotį, keliavo prie kitos užduoties, ir taip tol, kol buvo atliktos visos užduotys.

       

 

RUGSĖJO 29 D. ANTRADIENIS

TURISTINIŲ ŽYGIŲ- PASIVAIKŠČIOJIMŲ DIENA.

10.30 visos grupės susirinko aikštelėje ir kartu su mokytoja Neringa  aptarė, ką reikia turėti einant į žygį. Grupės buvo išsirinkusios kur keliaus ir papasakojo visiems susirinkusiems kur šiandien eis turistauti, ką veiks pasiekę suplanuotą vietą. Viską aptarę, vaikai pasimankštino, kad visiems sėkmingai pavyktų pasiekti savo kelionės tikslą. Po mankštos, visos grupės iškeliavo į savo suplanuotą žygį: ,,Zuikių“ gr. vaikai keliavo aplink darželį ir atlikinėjo surastas užduotėles. ,,Vėžliukų“ grupė nuėjo iki senojo gyvulių turgaus ir pasistatę palapinę iškylavo. ,,Voveriukai“ vykdė orientacinį žygį po darželio teritoriją ir ieškojo paslėpto lobio. ,, Pelėdžiukai“ su ,,Gudručiais“ keliavo į parką, ten nuvykę iškylavo, žaidė judriuosius žaidimus. ,,Drugeliai” iškeliavo skaičiuoti tiltų per Vilkmergės upelį.  Rečionių ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Bitučių” grupės vaikai aplankė V. Bergo ąžuolų giraitę ir apžiūrėjo Lietuvos šimtmečio proga Rečionims padovanotu paminkliniu akmeniu. Mažiausieji darželio vaikai „Naminukai“, „Smalsučiai“, „Skruzdėlytės“ pasivaikščiojo po darželio teritoriją, apžiūrėjo lauko erdves.

 

      

 

RUGSĖJO 30 D. TREČIADIENIS

FUTBOLIUKO DIENA.

10.30 grupės susirinko į aikštelę.  Mokytoja Neringa ir Kiškis visiems pristatė, kad šiandien bus smagi diena – Futboliuko diena. Vaikai papasakojo, ką žino apie šį žaidimą. Paskui su mokytoja Neringa ir kiškiu vaikai atliko tradicinę mankštą. Po mankštos mokytoja Neringa pristatė šios dienos svečius – Ukmergės sporto centro trenerį Julių Butkų su savo auklėtiniais – Kostu, Armandu ir Arvydu. Svečiai parodė, kokią mankštą atlieka prieš žaidimą, pademonstravo keletą kamuolio varymo būdų, o paskui pasikvietę priešmokyklinukus sužaidė futbolą.

Darželio vaikai susiskirstė komandomis ir žaidė futbolą su draugais. Kol dalis grupės žaidė, kiti grupės dalyviai buvo palaikymo komanda.  Likusieji kitų grupių vaikai,  išsiskirstę po darželio teritoriją žaidė  įvairius žaidimus su grupės mokytojomis:

* spardė kamuolius, kas toliau nuspirs;

* varėsi kamuolius aplink kliūtis;

* mėtė kamuolius;

* šokinėjo, kas toliau nušoks;

* lenktyniavo, kas greičiau pasieks finišo liniją;

* žaidė judriuosius žaidimus;

 Kiekviena grupė atlikusi vieną užduotį, keliavo prie kitos užduoties, ir taip tol, kol buvo atliktos visos užduotys.

Futboliuko diena baigėsi tėvelių ir vaikų futboliuko varžybomis.

 

 

 

SPALIO 1 D. KETVIRTADIENIS

MUZIKOS IR ŠOKIO DIENA.

Mokytoja Milda skambant muzikai visiems susirinkusiems pristatė, kuo ypatinga ši diena, kokias užduotis reikės atlikti.  Po dienos eigos pristatymo visi dalyviai šoko pagal greitą ir lėtą melodiją, žaidė muzikinius žaidimus. Sustojo į traukinukus ir nukeliavo po darželio erdves atlikti įvairių  muzikinių užduočių. Vaikai šoko pagal girdimą muziką, kūrė muzikinius instrumentus iš antrinių žaliavų ir jais grojo, dėliojo iš darželio teritorijoje rastų gamtinių priemonių penklinę su natomis, iš muzikinių instrumentų dėliojo mandalą, piešė, sekė muzikines pasakas, kūrė šokį pagal dainelę ir įvairiais judesiais išreiškė nuotaiką.

 

 

SPALIO 2 D. PENKTADIENIS

SMAGIŲJŲ ŽAIDIMŲ DIENA. ŠVENTINĖS SAVAITĖS UŽDARYMAS. APDOVANOJIMAI.

Kiškis su žirafa bei mokytoja Neringa sukvietė visus dalyvius į šventinės sporto savaitės uždarymą. Visi kartu pasidžiaugė, kokia buvo smagi ši savaitė, prisiminė ką veikė. Viską aptarę, visi kartu pašoko, pasimankštino ir  išskirstė po erdves žaisti žaidimų – kiškis  su savo komanda iškeliavo važinėtis paspirtukais, mokėsi apvažiuoti įvairias kliūtis, pasiekti finišą. Žirafa su vaikais judesiais imitavo transporto priemonių vairavimą: automobilio, autobuso, laivo ir kt. Vyresniojo amžiaus  grupės žaidė lenktyniavimo žaidimus – kas greičiau susės ant sustatytų kėdučių; kas greičiau paguldys/pastatys kėdutes.   Mėtė spalvotus kamuolius į atitinkamos spalvos lankus, rinko pabirusius kamuoliukus į krepšį, apibėginėjo vandens buteliukus, jų nepaliečiant. Kiekviena grupė atlikusi vieną užduotį, keliavo prie kitos užduoties, ir taip tol, kol buvo atliktos visos užduotys. Rečionių ikimokyklinio ugdymo skyriaus – „Bitučių“ grupės vaikai kartu su Supermene žaidė judriuosius žaidimus – „Traukinukas“, „Šviesoforas“, „Gyvatėlė“.

Kai visos užduotys buvo atliktos, dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir  įsegamais šypsenų ženkliukais. 

 

 

Žiemos sporto šventė

Ukmergės rajono savivaldybė  2019-2021 metais vykdo projektą “Mažųjų judėjimo džiaugsmas”, kuris finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. Ukmergės vaikų lopšelis – darželis “Nykštukas” yra šio projekto partneris ir organizuoja sportines veiklas savo įstaigoje.

    

2020 metų sausio 20-24 dienomis darželyje buvo organizuojami žiemos sportiniai renginiai pagal Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą “Mažųjų judėjimo džiaugsmas”. Keistai skamba ,,Žiemos sporto šventė” , kai sniego nė kvapo. Bet vaikams nebuvo liūdna. Galvojome stebuklingos lazdelės padės žiemužę pašaukti, todėl žaidėme estafetes, gal kuris bus greitesnis ir suras, nepasisekė. Pasiėmę rogutes, šalčio kepures, bėgiojome visur ieškodami, vėl nieko. Sakome gal šiaurietiškas ėjimas padės surasti, visą darželio teritoriją apėjome, bet neradome. Liko tik darželio viduje ieškoti, bet ir vėl nieko. Žiema išėjo vaikams palikusi dovanų: rogučių, čiuožynių, sniego kastuvų, slidžių. Teks laukti kitų metų, gal sugrįš su sniegu ir šaltuku? Sportui tinka visoks oras, sportui tinka ir žiema be sniego…

Sausio 20 d. Žiemos sporto savaitės atidarymas. Pound šokiai su Ukmergės sporto centro trenere Migle Ivanauskiene.

      

 

Sausio 21 d. Estafečių diena.

   

 

Sausio 22 d. Judriųjų žaidimų diena.

 

Sausio 23 d. Šiaurietiško ėjimo diena.

 

Sausio 24 d. Orientavimosi sporto diena. Žiemos sporto savaitės uždarymas.

 

 Projektas  „Virtualių aplinkų diegimas destruktyvaus (padidinto aktyvumo) elgesio reguliavimui“

Ukmergės rajono savivaldybė  2019-2021 metais taip pat vykdo projektą  „Virtualių aplinkų diegimas destruktyvaus (padidinto aktyvumo) elgesio reguliavimui“. Projekto tikslas – pagerinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo kokybę, stiprinant vaikų destruktyvaus (padidinto aktyvumo) elgesio prevenciją. Vykdant šį projektą mokytojos dalyvavo seminaruose apie destruktyvų vaikų elgesį, sprendimo būdus, gilino žinias, tobulino kompetencijas, konsultavosi su Kauno lopšeliu – darželiu “Spindulėlis”, išklausė seminarus, paskaitas, apie vaikų destruktyvų elgesį, kurias vedė Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos specialioji pedagogė  Daiva Karvelienė.  Įgyvendinus šį projektą mūsų įstaigoje įkurtas sensorinis kambarys, su sensorinėmis, edukacinėmis, terapinėmis, interaktyviomis priemonėmis.