PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO APRAŠO PAKEITIMAI

 

PRIEŠMOKYKLINIO IR PRADINIO UGDYMO ANKSTINIMO ASPEKTAI

 

Priešmokyklinio amžiaus vaikai ugdomi pagal “Priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą” . Plačiau apie ją –Priešmokyklinio ugdymo bendroji programa

 

Ukmergės vaikų l/d “Nykštukas” priešmokyklinio ugdymo mokytojos grupėse įgyvendina Tarptautinę programą „Zipio draugai“, kurios tikslas – padėti 5–7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos.

Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams.

 

Priešmokyklinukų veiklos, ugdymas, įgyvendinami projektai

Balandžio 12-13 dienomis Ukmergės vaikų l/d “Nykštukas” priešmokyklinių „Pelėdžiukų“ ir „Gudručių“ grupių vaikai dalyvavo muiliukų gaminimo edukacijoje, kurią vedė Ukmergės kultūros centro Deltuvos skyriaus edukatorė Daiva Stimburienė. Tai visiškai nauja ir labai įdomi patirtis vaikams. Vaikai pamatė ir sužinojo, kaip galima pasigaminti norimos formos, spalvos ir pasirinkto aromato muiliukus. Vaikai patys noriai  tarkavo muilą, pylė  norimo kvapo eterinius aliejus, lašino norimų spalvų dažus. Pagaminę muiliukus, vaikai juos gražiai ir įpakavo. 

 

 

Susitikimas su rašytoja Neringa Tik

Kovo 29 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ vyresnieji ugdytiniai ir priešmokyklinukai, toliau tęsdami projektus, skirtus kalbos ir teatrų dienoma paminėti, dalyvavo edukacinėje pasakų pamokoje su rašytoja Neringa Tik. Rašytoja pristatė savo knygeles, parodė dailininko pieštas originalias iliustracijas, papasakojo apie knygos kelią ir parodė, kad kurti pasakas nepaprastai smagu. Ji perkėlė vaikus į magišką pasakų pasaulį, kuriame kiekvienas tapo pasakų herojumi. Vaikai ne tik klausėsi pasakų, bet ir patys jas kūrė. Visi buvo aktyvūs dalyviai ir klausytojai.

   

 

Priešmokyklinukų piešinių paroda “Aš augu Ukmergėj” 

Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ priešmokyklinių „Gudručių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai  vasario mėnesį organizavo projektą “Aš augu Ukmergėj”, kurio metu įgyvendino vieną iš veiklų – piešė ir fotografavo Ukmergėje esančius įvairius objektus – bažnyčią, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, ligoninę ir kt. Vaikų piešiniai iš pradžių buvo eksponuojami darželio viduje, o nuo kovo 4 dienos  paroda buvo eksponuojama  ir netoli darželio esančiame skvere. Kviečiame  aplankyti parodą ir pasidžiaugti priešmokyklinukų kūrybiškumu.

Žvakių liejimo edukacija

Gruodžio 10 dieną, Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ priešmokyklinukai dalyvavo žvakių liejimo edukacinėje veikloje „Bitute pilkoji“ . Ukmergės kultūros centro Deltuvos skyriaus renginių edukatorė Daiva Stimburienė daug ir įdomiai papasakojo vaikams apie bites, jų gyvenimo būdą, apie medų ir jo naudą. O edukatorė Rasa Laskauskienė pamokė ir padėjo vaikams išlieti po žvakelę. Visi dirbo susikaupę ir susidomėję. Dar ilgai vaikai dalinosi patirtais įspūdžiais ir džiaugėsi  pagamintomis žvakėmis, žadėjo parsinešti namo ir padovanoti namiškiams.

 

Edukacija “Pažintis su graužikais”

Lapkričio 30 d. priešmokyklinukai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pažintis su graužikais“. Į darželį atvyko Kauno zoologijos sodo darbuotojas, kuris vaikams daug, įdomiai ir linksmai pasakojo apie graužikus, vaikai sužinojo daug įdomių ir naujų dalykų, uždavė  netikėčiausių klausimų. Zoologijos sodo darbuotojas į visus klausimus atsakė, paaiškino, parodė nuotraukas.

Daug džiaugsmo vaikams suteikė pažintis su tikru  triušiuku, jūros kiaulyte, maža pelyte ir laboratorine žiurke. Kiekvienas norėjo paliesti, paglostyti, pašnekinti gyvūnėlius. Vaikus nustebino tai, kad visi  gyvūnėliai turi savo vardus, namelius ir nebijo žmonių. Užsiėmimas buvo labai įdomus, suteikęs daug teigiamų emocijų – po jo vaikai  nenorėjo skirstytis ir dar ilgai dalinosi matytais ir išgirstais įspūdžiais.

Kūrybinės dirbtuvės “Kalėdinis miestelis”

“Pelėdžiukų” ir “Gudručių” priešmokyklinės grupės kartu su mokytojomis ir grupių tėveliais prisijungė  prie Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Ramunės Bakučionienės  “Kalėdinio miestelio” iniciatyvos. Vaikai daugiau nei mėnesį iš molio lipdė įvairius namelius, glazūravo juos. Prie šios iniciatyvos prisijungė ne tik Ukmergės vaikų l/d “Nykštukas” priešmokyklinukai, bet ir dar septynių Ukmergės rajono priešmokyklinių ir ikimokyklinių įstaigų bei specialiosios mokyklos ugdytiniai. Į kūrybinį procesą buvo įtraukti 4-6 metų amžiaus vaikai, jų tėvai. Moliu bei glazūra  ugdymo įstaigas aprūpino Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba (ŠPT).

Lapkričio mėnesio pradžioje kartu su Ukmergės ŠPT buvo organizuojami mokymai priešmokyklinio ugdymo mokytojams.  Mokymų metu Ukmergės meno mokyklos Dailės skyriaus mokytoja Jolita Šlepetienė  labai detaliai papasakojo apie darbo su moliu specifiką. Mokytojos pačios pabandė pagaminti namelius bei juos dekoruoti. Po mokymų buvo susitarta dėl namelio dydžio, išskirtinumo, aptarti namelių džiovinimo ir išdegimo procesai.

Gruodžio 11 dieną šviečiantis “Kalėdų miestelis” , gamintas vaikų, mokytojų ir tėvelių rankomis buvo atidarytas.  Jį galima pamatyti pačioje miesto širdyje – Vienuolyno gatvėje – įsikūrusioje galerijoje „Broma”.

Vos tik atidarius  “Kalėdinį miestelį” priešmokyklinukai išskubėjo jo apžiūrėti. Vaikai ieškojo savo gamintų namelių, o kiek džiaugsmo buvo juos atradus.

         

Susitikimas su pareigūnais ir Amsiumi

Spalio 20 d. Ukmergės vaikų l/d “Nykštukas” , “Gudručių” ir “Bitučių” gr. ugdytiniai, pasikvietė į svečius bendruomenės pareigūnus. Ugdytiniai įdėmiai klausėsi pareigūnų pasakojimų apie saugų eismą – kodėl reikia segėt atšvaitą, kaip teisingai nešioti, kaip nedera elgtis gatvėje. Vaikai taip pat dalinosi savo žiniomis apie saugų eismą, o susitikimo pabaigoje žinių įtvirtinimui atliko ir įvairias praktines užduotis. Pareigūnų draugas Amsis vaikams įteikė dovanėles ir palinkėjo būti saugiems kelyje.

  

Edukacija “Skudurinės Onutės”

Spalio 12 dieną Ukmergės kultūros centro Deltuvos skyriaus renginių edukatorės Daiva Stimburienė ir Rasa Laskauskienė “Gudručių” grupės ugdytinius mokė pasigaminti “skudurines Onutes”. Vaikai atidžiai klausėsi edukatorių pasakojimo apie tai, kokių priemonių reikės, stebėjo lėlyčių gaminimo eigą ir patys bandė. Su edukatorių ir mokytojų  pagalba rezultatas puikus – kiekvienas vaikas pasigamino sau po lėlytę.

Virtualus renginys – viktorija “Aš gyvenu Lietuvoj”

Vasario 15 d. Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ priešmokyklinio ugdymo mokytojos Rita Jakienė, Aušra Danielienė ir Lauryna Kaminskaitė pakvietė visus rajono priešmokyklinukus į virtualų edukacinį renginį – viktoriną „Aš gyvenu Lietuvoj“. Viktorinos tikslas – plėsti vaikų žinias apie gimtąjį kraštą. Turtinti žodyną. Atskleisti vaikų kūrybiškumą. Dalintis kūrybine patirtimi, bendradarbiaujant su priešmokyklinio ugdymo įstaigomis. Dalyviai iš anksto ruošėsi viktorinai. Gilino žinias apie Lietuvos miestus, upes, miškus, transporto priemones ir kt. Turėjo paruošti prisistatymus ir namų užduotis. Visus dalyvius pasveikino Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ direktorė Rita Motiejūnienė ir pavaduotoja ugdymui Renata Gudaitienė. Vaikai atsakinėjo į klausimus, atliko užduotėles, piešė, konstravo, atidžiai klausėsi draugų iš kitų darželių. Už atsakymus ir darbelius komandos gavo šypsenėles. Renginyje dalyvavo Ukmergės vaikų l/d „Vaikystė“ „Kvatoklio“ ir „Klausučio“ gr., vaikų l/d „Saulutė“, vaikų l/d „Žiogelis“, Taujėnų gimnazijos „Pelėdžiukų“ gr. ir vaikų l/d „Nykštukas“ priešmokyklinukai ir jų mokytojos.

Dėkojame už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą.