2024 m. birželio mėn. vasaros projektas „ Išdykusi vasarėlė su dinozauru“
Vasara – smagiausias metų laikas. O laikas, praleistas su dinozauru – dar smagesnis. Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ visą birželio mėnesį buvo vykdomas projektas „ Išdykusi vasarėlė su dinozauru“. Projekto metu buvo skatinamas vaikų fizinis aktyvumas ir savisauga judriųjų žaidimų metu; bendravimas ir bendradarbiavimas tarp vaikų kartu žaidžiant, stebint, kuriant, tyrinėjant ir atrandant bei meninė raiška ir kūryba gamtoje. Kartais lietus sukviesdavo visus į vidų, bet žaidimai ir geros emocijos dėl to nenukentėjo. Smagu buvo kiekvieną rytą mankštintis su dinozauru, ieškoti dinozauriuko Gordono ir jo užduotėlių po visą darželį ir tiesiog žaisti, kurti ir atrasti. https://youtu.be/2QU_FJwb0kU
„Futboliukas“
Gegužės mėn. praūžė ilgalaikio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) inicijuojamo projekto „Futboliukas“ baigiamasis renginys – “Voveriukų ir Naminukų draugystė”. Į vaikų komandas, fizinio ugdymo mokytojos Neringos Godliauskienės ir mokytojos Zitos Imbrasienės pakviesti, noriai bei aktyviai įsitraukė ir vaikų tėveliai. Visi kartu žaidė, atliko įvairias, smagias futbolo estafetes, puikiai praleido popietę su vaikais. Vyko futboliuko varžybos. Laimėjo draugystė ir geros emocijos.
Projektas”Lietuvos mažųjų žaidynės”
2024 m. gegužės 11 dieną Ukmergės vaikų l/d „Nykštukas“ penkiamečių vaikų komanda su mokytoja Gražina ir Lietuvos mažųjų žaidynių projekto koordinatore įstaigoje Neringa, vyko į finalinį jubiliejinį 10-ąjį gimtadienį Jonavos sporto arenoje. Didžiuojamės, nes esame vienas iš tų Lietuvos darželių, kuris visus 10 metų dalyvauja šiame gausiausiame ir aktyviausiame ikimokyklinukų sportiniame projekte. Projektą jau dešimtus metus organizuoja Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), Lietuvos olimpinis komitetas (LTOK), kuruoja pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė. Renginyje “gimtadienį šventė” 240 vaikų, 80 pedagogų ir pilnos tribūnos sirgalių. Visus sveikino olimpietis, pasaulio čempionas disko metikas Andrius Gudžius. Šventę lydėjo daug sportinių užduočių, estafečių, naujų draugų ir gerų įspūdžių.
Sveikos gyvensenos ugdymo projektas “Sveikiatada”
Nuo 2020 metų vaikų lopšelis – darželis “Nykštukas” dalyvauja „Sveikatiada“ projekte. Tai – socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokymo įstaigų bendruomenėse.
Tikslas – jaunajai kartai suteikti praktinių žinių, kad vaikai ateityje neturėtų sveikatos problemų ir gebėtų atlikti informuotus sprendimus sveikos gyvensenos klausimais.
Organizuojami vaikams įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu vaikai plečia savo žinias ir supratimą sveikatos, sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Veiklose dalyvauja ne vien vaikai bet ir mokytojai, mokyklų ir darželių administracijos darbuotojai bei tėvai.
2023 metų Sveikatiados veiklos planas
Stendas
- Lavinti kūno plastiškumą, mokantis šokių žingsnelių ir šokant šokius.
- Lavinti kūrybiškumą ir ritmo pojūtį, atliekant sportinių šokių pratimus.
- Treniruoti kūną, siekiant išlaikyti tinkamą ir taisyklingą laikyseną.
- Organizuoti sportinių šokių ir fizinio aktyvumo dienas, pasikviečiant rajono ikimokyklinių įstaigų grupes.
- Ugdyti vertybines nuostatas į aktyvų laisvalaikio praleidimą per muzikinę raišką ir fizinį aktyvumą.
- Stiprinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp ugdymo įstaigos bendruomenės narių bei rajono įstaigų, minint muzikos ir kūno kultūros bei sporto dieną.
Projektas – Kokybiškas poilsis – raktas į emocinę vaiko gerovę
Ukmergės vaikų lopšelis – darželis „Nykštukas“ 2022 metais balandžio mėnesį teikė paraišką dalyvauti Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų vykdymo konkurse ir gavo lėšų savo rašyto projekto „Kokybiškas poilsis – raktas į emocinę vaiko gerovę“ įgyvendinimui.
Šiuo projektu siekėme užtikrinti miegančių ir nemiegančių vaikų poreikius ir sudaryti sąlygas rinktis – ar miegoti pietų miego ar rinktis kitas poilsio formas pritaikytoje erdvėje.
Projektas buvo įgyvendinamas rugsėjo – gruodžio mėnesiais ir jam pasibaigus yra toliau tęsiamas. Šio projekto tikslas – užtikrinti vaikų kokybišką popietinį poilsį, sudarant sąlygas erdvėse rinktis tinkamas poilsio išraiškos formas.
Projekto uždaviniai:
- Gerinti vaikų emocinę sveikatą ir savireguliacijos įgūdžius.
- Mokyti vaikus, pajautus nuovargį, pasirinkti poilsio formas: miegą, pogulį ar ramias veiklas.
- Inovatyviomis priemonėmis užtikrinti kokybišką vaikų poilsį.
Pagal projektą buvo numatyta užtikrinti nemiegančių vaikų užimtumą, pasiūlant veiklas – vieną kartą per savaitę vaikai keliaudavo į išvykas, pasivaikščiojimus po Ukmergę (į pilies parką, prie piliakalnio, prie upės, į sporto aikštyną ir kt.), vieną kartą per savaitę važiuodavo į baseiną, dalyvavo kūrybiniuose – meniniuose užsiėmimuose du kartus per savaitę, dalyvaudavo kartą per savaitę konstravimo (robotikos) užsiėmimuose.
Vaikai, kurie pageidaudavo eidavo miegoti, arba pagulėti, galėdavo tai padaryti pritaikytoje erdvėje ant čiužinių miegmaišiuose. Numigę, pagulėję vaikai galėdavo rinktis ramią veiklą – klausytis muzikos, pasakų planšetėse su ausinėmis, žaisti lavinamuosius žaidimus planšetėse, interaktyvioje lentoje, skaityti knygeles, konstruoti ir pan.
Džiaugiamės, kad priimti tinkami sprendimai dėl vaikų pogulio ir poilsio atliepia vaikų poreikius, gerina emocinę būseną, skatina savireguliacijos ir savikontrolės įgūdžių plėtrą.
Pirmiausia vaikai kartu su mokytojomis išsiaiškino – kas yra stovykla, stovyklavimas? Vėliau, diskutuodami ir tardamiesi, vaikai nusprendė, kad jų stovykla turi turėti savo emblemą, taisykles, šokį, skanduotę. Vaikų iniciatyva buvo organizuoti skanduotės rinkimai. Ją tapo – „Mes „Nykštukas“ , mes jėga, stovyklausim visada!“. Na, o paskui vaikai, tėveliai ir mokytojos kibo į darbus ir darželio kieme įsikūrė savo stovyklavietę. Kieme bei grupėje buvo įrengtos stovyklavimo zonos: palapinių miestelis, poilsio – skaitymo kampelis, judrių žaidimų zona, lauko virtuvėlės bei diskusijų vieta. Vaikai patys statėsi palapines, rinko, kokioje vietoje bus kiekviena zona, bandė įveikti iškilusias problemas, bendradarbiavo bei mokėsi vieni iš kitų. Kaitinant saulei, vaikai stovykloje džiaugėsi vandens teikiamais malonumais ir žaidimais. Vyko ne tik maudynės baseinuose, bet ir rungtys su vandens šautuvais, vandens balionais, purvo linksmybės, šokiai bei piešimas kojų pirštais. O kaip gi stovykla be žygių? Jaunieji žygeiviai susipažino su saugiu žygiavimu, sužinojo, ką reikia turėti savo kuprinėje. Žygiai vyko kartą per savaitę, prieš tai susipažinus su žemėlapiu ir kelionės vietovėmis. Visi aplankė Rečionių miestelio gyvenvietę, V. Bergo Ąžuolų giraitę, žaidimų aikšteles. Galiausiai pasiėmę palapines, miegmaišius ir kuprines keliavo už darželio į šalia esančias pievas ir pusdieniui įsirengė stovyklą ten. Stovykloje nebūtų smagu be judriųjų žaidimų, tad kiekvieną savaitę vaikai išmoko po 2-3 naujus žaidimus. Laisvalaikiu pagrindinė žaidimų erdvė buvo stovyklos lauko virtuvėlė. Čia vaikai įkūrė ne tik kavines, restoranus, bet ir turgelį, kirpyklą, šunų dresavimo mokyklą. Įsimintiniausias įvykis per stovyklos laikotarpį – išvyka „dideliu, milžinišku“ autobusu į Anykščių šilelio pažintinį eko basų kojų taką Anykščių rajone. Dar autobuse sveikatos specialistė Daiva Lukšienė supažindino vaikus su pėdų „žemėlapiu“, su vaikščiojimo basomis teigiamu poveikiu visam organizmui. Vaikai net du kartus basomis perėjo taką, padais pajuto skirtingus paviršius, o emocijos sklido po visą šilą. Eidami taku susipažino su ten gyvenančiais gyvūnais bei augančiais medžiais, augalais, pamatė net 3 geltonskruosčius žalčius ir įveikė visas kitas kliūtis. Aplankė ir Puntuko akmenį bei išbandė savo drąsą einant beždžionių tiltu per Šventosios upę. Stovyklos uždarymo šventei vaikams buvo paruoštos orientacinės užduotys, padalinti žemėlapiai su pažymėtais taškais. Paskutiniame taške vaikų laukė apdovanojimai už puikias žinias – arbūzų lobis. Uždarymo šventėje skambėjo stovyklos daina, šokis. Vaikams buvo įteikti sertifikatai, jog sėkmingai baigė Rečionių stovyklą ir yra pasiruošę tapti tikrais stovyklautojais. Galiausiai vaikų laukė vaišės – pica ir ledai. Visi vienbalsiai patvirtino – stovyklauti darželio kieme tikrai įmanoma ir paskutinį kartą garsiai nuskambėjo skanduotė – „Mes „Nykštukas“, mes jėga, stovyklausim visada!“.
Lietuviškų pasakų festivalis
Ukmergės vaikų lopšelis – darželis „Nykštukas“ kelis metus iš eilės prisijungia prie Kalbos komisijos iniciatyvos organizuoti Lietuvių kalbos sklaidos renginius. Šiais metais darželyje organizavome kūrybinį projektą „Lietuviškų pasakų festivalis“ (Projekto nuostatai -). Tikslas – suorganizuoti lietuviškų pasakų festivalį, išryškinant lietuvių kalbos grožį bei skambesį, atskleisti tautinį identitetą. Uždaviniai:
1. plėsti vaikų žodyną, skatinti kalbinį aktyvumą;
2. lavinti vaikų vaidmeninius įgūdžius, vaidinant pasirinktą pasaką;
3. atrasti lietuviškose pasakose moralą (pamokymą);
4. stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją.
Šiam festivaliui pasiruošti prireikė mėnesio – nuo kovo 2 dienos iki kovo 25 dienos mokytojos su vaikais tarėsi, rinkosi pasaką, kurią vaidins, aptarinėjo siužetą, jos veikėjus, vaidindami mokėsi perteikti veikėjų charakterį.
2022 m. kovo 23 dieną darželio vaikus aplankė mylima vaikų poetė Zita Gaižauskaitė. Ji deklamavo vaikams savo eilėraščius, juos inscenizavo, kalbino vaikus ir skatino svarstyti, kodėl knygelės verkia…
Nuo kovo 28 – kovo 31 dienos muzikos salėje prasidėjo Lietuviškų pasakų festivalis, į kurį vaikus pakvietė Kakė Makė ir Princesė. Festivalio metu net patys mažiausieji įsitraukė į pasakų sekimą ir jų inscenizavimą. Visi darželio ugdytiniai virto aktoriais, mylimais personažais ir suvaidino daug lietuviškų pasakėlių. Žiūrovai išvydo pasakas „Ropė“, „Du ežiukai“, „Sigutė“, „Lapė gudragalvė“, „Kiškio trobelė“, „Dangus griuva“, „Vištytė ir gaidelis“, „Net dulkės rūksta“, „Vilkas ir septyni ožiukai“. O balandžio 1 dieną festivalį užbaigė darželio bendruomenės vaidinimas vaikams „Zuikis Puikis ir jo draugai“ ir apdovanojimai. Visą savaitę vaikai buvo ne tik aktoriai, žiūrovai, bet ir aktyviai balsavo už labiausiai patikusią pasaką, rinko geriausius, gražiausius, įdomiausius aktorius, kostiumus.
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų, tėvų ir vaikų kūrybinis projektas „NYKŠTUKO KALĖDINIS MIESTELIS“
Nuo 2021 m. lapkričio 8 dienos iki gruodžio 13 dienos įstaigoje buvo organizuojamas kūrybinis projektas “Nykštuko kalėdinis miestelis” , kurio iniciatorė – priešmokyklinio ugdymo mokytoja Lauryna Kaminskaitė (Projekto nuostatai – ) Projekto tikslas – sukurti kalėdinių namelių miestelį, atskleidžiant mokytojų, tėvų ir vaikų kūrybiškumą. Projekto uždaviniai:
- Skatinti mokytojų, tėvų ir vaikų išradingumą ir saviraišką, aprūpinant veiklai reikalingomis priemonėmis.
- Plėtoti bendradarbiavimą tarp mokytojų ir tėvų.
- Dalintis erdvinių kalėdinių namelių kūrybinėmis idėjomis.
Nameliai buvo kuriami naudojant kartoną, kartonines dėžes, dekoruojant ir puošiant pagal savo fantaziją. Projekte iš viso dalyvavo 8 grupių ugdytiniai su tėveliais, iš jų – 2 grupės kūrė namelius kartu su mokytojomis. Iš viso pagaminti 39 nameliai, kurie kalėdiniui laikotarpiui papuošė darželio muzikos salę ir sukūrė šventišką nuotaiką. Aktyviausi namelių kūrėjai “Drugelių” grupės ugdytiniai su tėveliais.
Renkant kalėdinio miestelio pavadinimą iš 5 sugalvotų variantų – “Nykštukalnis”, “Nykštuva”, “Nykštukėlis”, “Nykštukėnai”, “Nykščiai” , daugiausiai balsų surinko pavadinimas “Nykštukalnis”. Tad sukurtas kalėdinis miestelis gavo “Nykštukalnio” pavadinimą.
Sporto šventė “Neptūno karalystėje”
2021 m . liepos 31 dieną Ukmergės vaikų l/d “Nykštukas” tęsdamas projektą „Nykštukų vasaros FAS ( fizinio aktyvumo stovykla) sukvietė visus darželio vaikus į sporto šventę “Neptūno karalystėje”. Šventė prasidėjo nuo lietučio ir vėjo pasiūlymo vaikams aplankyti Neptūno karalystę. Kiek buvo netikėtumų ir džiaugsmo, kai karalystėje pamatė ir patį Neptūną…Pasirodo, Neptūnas atplaukė pas vaikus dideliu laivu. Visi kartu plaukė ir aplankė daugybę salų, kuriose laukė įvairios užduotėlės: vieni gamino laivelius ir juos plukdė baseine, kiti bėgiojo, šokinėjo, sportavo, žvejojo. Lietutis visus pakvietė pašokti lietuje, vėliau paslėpė visus po dideliu parašiutu. Diena pralėkė greitai, linksmai ir turiningai.
Nykštukų vasaros fizinio aktyvumo stovykla (FAS)
Ukmergės vaikų lopšelis – darželis „Nykštukas“ 2021 metais kovo mėnesį teikė paraišką dalyvauti Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų vykdymo konkurse ir gavo lėšų savo rašyto projekto “Nykštukų vasaros FAS” (fizinio aktyvumo stovykla) įgyvendinimui.
Projekto tikslas – Ukmergės vaikų lopšelio – darželio “Nykštukas” ugdytinių, jų tėvų ir Mokyklos bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimas ir plėtra, vasaros laikotarpiu kasdien organizuojant fizinio aktyvumo renginius.
Uždaviniai:
- Aktyvinti poreikį mankštintis, mankštą atliekant kiekvieną rytą lauke, tik atėjus į darželį.
- Skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą per įvairius judriuosius žaidimus, patrauklia forma lavinti vaikų turimus judėjimo įgūdžius.
- Aktyviai leisti laisvalaikį.
- Propaguoti vaikų sveikatingumo veiklas.
- Skatinti ikimokyklinės įstaigos bendruomenės sveiką gyvenimo būdą vasaros periodu.
Nuo birželio 1 dienos mokytojos kartu su vaikais įgyvendina šį projektą. Kiekvieną rytą viso darželio vaikai ir mokytojos atlieka mankštą lauke skambant smagiai muzikai – o kiekvieną penktadienį – vaikus darželyje pasitinka vis kitoks personažas ir visi smagiai mankštinasi.
Pagal šį projektą 45 minutės kiekvieną dieną yra skirtos aktyviai vaikų veiklai lauke – judriesiems žaidimams, komandiniams žaidimams, estafetėms.
Suplanuota, kad kiekvieną vasaros mėnesį ugdytiniams ir jų tėveliams bus organizuojamos teminės sporto šventės, susitikimai su įvairių sporto šakų sportininkais. Numatytos 3 sporto šventės – birželį”, liepą ir rugpjūtį.
Vieną kartą per mėnesį, susiderinus su tėvais, ugdytiniams organizuojami dienos žygiai iki numatytų objektų.
Įstaigos bendruomenei bus organizuojamas žygis “Balto kalno pažintiniu taku”.
Projekte numatytos 2 paskaitos bendruomenei ir tėveliams antsvorio prevencijos įgyvendinimui “Antsvorio įtaka organizmui. Prevencija”, “Kūno masės indeksas” bei gongų terapijos seansas bendruomenės nariams ir tėveliams.
Įgyvendindami šį projektą prisidėsime prie visos bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimo, sveikatos stiprinimo, geresnės emocinės būsenos.
Lietuvos mažųjų žaidynių festivalis
Mūsų įstaiga dalyvauja didžiausiame, masiškiausiame ir sportiškiausiame Lietuvos darželinukų projekte LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS. Projektas buvo vykdomas sausio 6 – gegužės 30 d. Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Projektą globoja pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė. Tai nekomercinis Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas, kurio tikslai:
1. Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį.
2. Skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.
Projektas vykdomas III etapais.
Pirmojo etapo metu buvo vykdomos nuotolinės pamokėlės kiekvienoje iš dalyvaujančių įstaigų.
Antrojo etapo metu buvo organizuojami festivaliai kiekvienoje iš dalyvaujančių įstaigų.
Trečiojo etapo metu, priklausomai nuo situacijos Lietuvoje, bus organizuojama 10 festivalių į kuriuos bus kviečiamos įstaigų-dalyvių komandos: 3 mergaitės, 3 berniukai ir 2 pedagogai.
Gegužės 25 dieną mūsų įstaigoje vyko projekto antrojo etapo renginys – Lietuvos mažųjų žaidynių FESTIVALIS, kuriame žaidė, sportavo ir olimpinių vertybių mokėsi visi įstaigos ugdytiniai nuo mažiausio iki didžiausio.
Per iškilmingą žaidynių atidarymą susirinkusius dalyvius pasveikino darželio direktorė Rita Motiejūnienė. O tada skambant muzikai Kiškiukas Olimpiukas įnešė Olimpinių žaidynių vėliavą ir Drugelių grupės ugdytinis Danielius – Olimpinę ugnį. Vaikai visi kartu su į šventę atvykusiu Supermenu atliko mankštą pagal vaikų olimpinę dainą ir išsiskirstė į atskiras erdves išbandyti įvairias sporto rungtis: tinklinį, futbolą, estafetes, krepšinį, velobolą.
Socialinių – emocinių įgūdžių ugdymo programa “Kimochi”
Ukmergės vaikų lopšelis- darželis „Nykštukas“ 2020 metais kovo mėnesį teikė paraišką dalyvauti Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų vykdymo konkurse ir gavo lėšų projekto įgyvendinimui – „Kimochi“ žaislai padeda vaikams pažinti savo jausmus“.
Projekto tikslas – įdiegti socialinio-emocinio mokymo ir charakterio ugdymo programą „Kimochi“ integruojant ją į kasdienes ugdomąsias veiklas, lavinti ikimokyklinio amžiaus vaikų socialinius – emocinius įgūdžius ir mokyti tinkamai išreikšti savo emocijas.
Projekto uždaviniai:
- Sudominti vaikus ir įtraukti į specialiai kuriamas realias situacijas grupėje, kartu jas analizuoti ir mokyti geranoriškai spręsti žaidžiant su kimočiais. Drąsiai kalbėti apie savo jausmus ir savijautą, išklausyti bendraamžius, juos atlaidžiau ir geranoriškiau vertinti.
- Palengvinti vaikams adaptacijos darželyje laikotarpį: apsikabinę minkštą žaislą, kuris pasakoja apie save įdomią istoriją ir moko, kaip elgtis, sutarti tarpusavyje, vaikai greičiau nusiramins.
- Kimočių pagalba ugdyti vaiko charakterį ir pasitikėjimą savimi.
- Supažindinti tėvus ir/ar globėjus su socialinio – emocinio mokymo ir charakterio ugdymo programa Kimochi.
- Skatinti vaikus ir tėvus kurti mažus vaidinimus, kuriuose kalbama apie kimočio jausmus ir išbandyti įvairius metodus, kaip juos valdyti.
Programa „Kimochi“ padeda vaikams pažinti savo jausmus, įgyti žinių, įgūdžių, kurie reikalingi, kad vaikai galėtų surasti bei valdyti savo emocijas, globoti bei rūpintis kitais, kurti tvirtus, pozityvius santykius, priimti atsakingus sprendimus ir konstruktyviai spręsti keblias situacijas. Šie įgūdžiai būtini siekiant gerų mokymosi rezultatų mokykloje, kuriant teigiamus tarpusavio santykius bei lavinant emocinį intelektą. Vaikai, kurie geba tinkamai valdyti ir reikšti savo emocijas, geriau ugdosi, sutaria su kitais vaikais, turi mažiau elgesio problemų, agresijos, yra atsparesni: moka nusiraminti, susidoroti su stresu, yra geresnės emocinės sveikatos.
Nuo 2020 m. rugsėjo mėnesio mokytojai pradėjo dirbti su nauja socialine – emocine „Kimochi“ programa („Kimochi“ japonų kalba reiškia jausmą).Šios ikimokyklinio ugdymo programos pagrindas yra socialinių ir emocinių kompetencijų lavinimas. Vaikai mokomi būti pagarbiais, atsakingais, atspariais, atjaučiančiais, maloniais ir drąsiais – tai pagrindiniai programos principai.
Kimochi programa yra skirta:
- ugdyti emocinį intelektą;
- skatinti pozityvų elgesį;
- lavinti bendradarbiavimo įgūdžius;
- lavinti vaiko charakterį;
Programa „Kimochi“ įgyvendinama žaidžiant įvairiaspalviais žaislais su emocijų pagalvėlėmis. Tai minkšti žaisliukai, turintys skirtingus charakterius: nuolat besikeičiančios nuotaikos Debesėlis, nedrąsus Vikšrelis, valdinga ir kaprizinga Katė, nerimaujanti Balandė Meilė ir išdykusi Lipšniakojė. Kiekvienas personažas slepia kokį nors jausmą (mažas pagalvėles, kurių vienoje pusėje užrašytas jausmo pavadinimas („laimingas“, „liūdnas“, „drovus“, „drąsus“, „piktas“, „malonus“ ir t. t.), kitoje – nupiešta atitinkama veido išraiška).
„Kimochi“ žaislai padeda:
– kalbėtis apie jausmus, kuriuos vaikai mokosi pažinti, pavadinti ir valdyti;
– konstruktyviai bendrauti su bendraamžiais;
– aptarti įvairias gyvenimiškas situacijas, kurios įvyko ne tik darželyje, bet ir namuose, gatvėje, parduotuvėje, žiūrėtame filmuke ir pan., aptarti jaučiamus skirtingus jausmus (pyktis, džiaugsmas, liūdesys, baimė, nusivylimas, pasididžiavimas, kaltė ir kt.), pasikalbėti apie jų priežastis, atrasti sprendimo būdus.
Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ „Vėžliukų“ ir „Zuikių“ grupės ugdytiniams labai patinka žaisti su „Kimochi“ žaislais, papasakoti apie įvairias atsitikusias malonias/nemalones situacijas, apie kilusius jausmus, ieškoti atitinkamų pagalvėlių su vaizduojamomis emocijomis, bandyti įvardinti priežastis.